Wpis z mikrobloga

Mireczki jadę prawdopodobnie dzisiaj oglądać komputer używany, na co mam zwrócić szczególną uwagę? Jakieś testy karty graficznej czy procka czy czegoś innego porobić? Albo jakimi programami się posługiwać? Myślę, że sprzedający nie bedzie miał problemu z tym żeby go troche potestować ale nie znam się na tym a chciałbym kupić sprzęt w dobrym stanie

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #komputery #komputer #skladamkomputer #pc #pcmasterrace #informatyka #cokupic #csgo #gtav #gry
  • 12
@cysterna na zasilacz z czarnej listy #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak serio to za wiele go nie potestujesz na poczekaniu, odpal jakiegoś furmarka co zagrzeje trochę grafikę i zobaczysz czy nie ma artefaktów no i status smart hdd możesz jeszcze sprawdzić, czy nie ma jakichś ostrzeżeń (chociażby hdtune) no i prime95 jak chcesz ogólnie zbadać stabilność. A wracajac do zasilacza, dobrze żeby miał certyfikat 80 plus.
@cysterna: Zwróć uwagę na moc zasilacza i odnieś to do całej platformy, rozumiem że miej więcej znasz model karty graficznej i procesora. Policz sobie tym kalkulatorem, mniej więcej jaką moc taki wariant potrzebuje. Zasilacz powinien mieć trochę zapasu i być renomowanej firmy. OCCT pozwala na testowanie pod bardzo dużym obciążeniem również zasilacza. Piszę o tym bo kwiatki z zasilaczem mogą wychodzić tylko w określonych warunkach.

Sprawdzić w teście graficznym jak
@balrog84: wg kalkulatora powinno być niecałe 500w a w nim jest zasilacz 750 wiec lekko starczy, ogólnie komputer jest na mocnych cześciach i go używał gosćiu 2 lata więc myślę, że to był dośc przemyślany zakup, ale wlasnie boje sie o eksploatacje jego, poczytam o tych programach pobawie sie i zobacze na miesjcu co i jak, dzięki :)