Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z laptopem Lenovo G500 z kartą graficzną HD8750 i jej współpracą z Windows 10. Po instalacji windowsa po pewnym czasie (jak przypusczam w momencie zainstalowania przez windows update sterowników) komputer często zawiesza obraz (np. oglądałem film na yt i obraz się zaciął, a dźwięk leciał dalej). Poza tym wyrzuca losowo BSOD z różnymi błędami (MEMORYMANAGEMENT, THREADSTUCKINDEVICEDRIVER, SYSTEMSERVICE_EXCEPTION). Narzędzia do testowania pamięci nie wskazało żadnych problemów i wszystko wskazuje na winę karty. Pamiętam, że kiedyś w ubuntu po instalowaniu drivera do karty miałem podobnie i linux bootował tylko do ekranu logowania, gdzie nie mogłem już niczym ruszyć. Zrobiłem format niedawno, przed formatem też był win10 i działał (i sterownik chyba działał), teraz mam najnowszą wersję 1903. Próbowałem dzisiaj różnych sposobów i póki co odinstalowałem z pomocą DDU grafikę AMD, zablokowałem w group policy update'y oraz w rejestrze i działam na intelowskiej integrze, ale chciałbym mimo wszystko mieć możliwość użytkowania karty AMD. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem lub ma jakieś pomysły chętnie przyjmę każdą pomoc.

#laptop #lenovo #hd8750 #laptopy #problem #windows10
  • 8
@stanli: Zaraz będę próbował, teraz próbowałem z wyłączeniem ULPS, i nie wywalało bsod, ale co parę sekund wyglądało to jakby karta grafiki się wyłączała i włączała (gasł ekran, freezy, opóźniona reakcja), a jak doszedłem do regedit to się zfreezował na amen i musiałem zrestartować. Po restarcie szybko w menadżerze urządzeń wyłączyłem grafikę i chodzi, chociaż pierwsze próba dała mi inny BSOD (kmodeexceptionnot_handled).
Ok, na starszych sterach (amd catalyst 15.11.1 beta) niby działa, ale to chyba jakiś większy problem z grafiką, bo przy odpalniu Hearthstone na grafice amd wyrzuca bsod (videotdrfailure). Stało się tak dwa razy i jak odpaliłem na oszczędzaniu energii (korzystając z karty intel) to normalnie się odpaliło. Przed formatem wymieniałem pastę, bo lapek kupiony już dawno, zastanawiam się co złego mogło się wydarzyć, chyba jutro go znowu rozłożę i złożę.
@stanli: niestety karta dość stara (2k12 lub 2k13), to win10 później wydali więc nie wiem czy z początku tego okresu nie poszukać, jutro spróbuję z innymi sterami, dzisiaj wersje (crimson 15, 16) nie pykły, i te najnowsze oczywiście też, jutro popróbuje starsze lub pierwsze wspierające win 10 dla tej karty, dzięki za pomoc
@stanli: No niestety znalazłem pierwszego catalysta obsługującego win 10 i klapa, jakieś losowe też nic, pobrałem sterownik dla 8.1 ze strony Lenovo i też problemy. Zastanawiam się czy czegoś nie naruszyłem wymieniając pastę. Chyba rozkręcę i spróbuję jeszcze raz, zrobię jeszcze parę prób.