Wpis z mikrobloga

Mam dobre 10 arów własnego "RODOS" do wystrzyżenia. Sęk w tym, że krajobraz trochę taki księżycowy, a sama roślinność to raczej las tropikalny niż trawniczek.
Chyba padło na #kosaspalinowa bo #kosiarka musiałaby na 18tkach jeździć, żeby się nie zakopać.

Polecicie coś z dobrym indeksem cena/jakość?
No i bez szału - jak ze dwa razy na sezon się zbiorę to mi styknie. Nie koniecznie kłaść dwie pensje na coś co będzie 364 dni w roku leżeć.

#pytanie #ogrodnictwo
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hqvkamil
Jestem z gatunku tego ludzia co woli samemu.
Zasadniczo nie jestem aż tak leniwy, żeby wołać sąsiada jak trzeba gówniaka swojej zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wojtoon: 10 arów dwa razy do roku to zwykłą kosą #!$%@?. Kupować porządnego sthila czy Husqvarne nie ma sensu bo to będzie kosztować, a kupisz z marketu za kilka stów to się zaraz rozleci
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@robertx
No i też właśnie nie mam zamiaru pchać się w profesjonalny sprzęt, ale poważnie mówisz, że marketówki to taka kaszanka?
Przecież jakby takie dziadostwo pchali ludziom to by ich reklamacje zjadły
  • Odpowiedz
@wojtoon: Mam taką marketówkę, naca właśnie. Dostałem od mamy... To udaje, że używam. Ale jak mam coś skosić to prędzej mi idzie zwykłą kosą niż tym gównem. Co chwila zrywa się żyłka, porobisz 10-15 minut i kosiarka musi odpocząć bo silnik górący że strach tym robić... To może dobre jest jak ktoś ma ładny ogródeczek 150m2 i potrzebuje go skosić co tydzień, ale nie do prawdziwej roboty
  • Odpowiedz
@wojtoon: nie pamietam modelu, ma 2KM. Jeszcze mi nie stanęła w trawie, ale nie mam ogromnych chaszczy.
Faktem jest jak napisał @robertx że się grzeje, ale przerw nie robię.
Taki stihl jak na zdjęciu kosztuje 599zl. Jest lżejszy i cichszy od nac-a. Ale wymusza inna pozycje.
  • Odpowiedz
@wojtoon: Ja mam kosę spalinową "allegrówkę" DEMON 5.2kW za 300zł z dosawą gratis + gratis cały osprzęt (szelki, kask, głwice, noże, oleje, smary itp tid. Kupiłem z zamiarem tak jak Ty - 4-5 razy w roku skosić działkę budowlaną (kupa kamienia krzaków itp) - chodzi juz 3 rok bez żadnego problemu i serwisu. Wymieniam tylko żyłki i dolewam paliwo :D

No i najważniejsze - nie ma cylindra i tłoka z
  • Odpowiedz
@wojtoon w tamtym roku kupiłem po zakupie działki demona o którym Ci piszą, 12 arów nawłoci wysokiej na prawie 2 metry, nóż trojzebnym kosi drzewka o średnicy 4 metry,użyta już z u razy, polecam naprawdę śmieszna kasa
  • Odpowiedz
  • 0
@wojtoon jak krajobraz księżycowy to moze weź #!$%@? działkę glebogryzarką żeby nieco wyrównać teren. Jak nie chcesz przepłacać to może coś używanego sobie spraw
  • Odpowiedz