Wpis z mikrobloga

Miraski, postawiłem sobie tego typu altanę na podwórku. Muszę zamontować rynny i dostałem poradę żeby jako odpływ zrobić dziurę i wyłożyć ją kamyczkami. Dodam że nie mam za bardzo możliwości żeby robić jakieś kanaliki, przekopywać podwórko itp. a też nie chcę żeby woda spływała na podwórko. Dodam że porada przyszła od gości, którzy tę altanę produkowali i montowali.
Spotkał się z takim rozwiązaniem, to nie jest tak że zaleje mi pól podwórka?

#budownictwo #ogrodnictwo #diy
iammieron - Miraski, postawiłem sobie tego typu altanę na podwórku. Muszę zamontować ...

źródło: comment_We6bPKW5ortGiTGiokBveOJNHj9j8D1E.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iammieron tylko to musi mieć trochę powierzchni/objętości i wyłóż dół jakąś przepuszczalną włókniną żeby ziemia się nie mieszała z kamieniami. Ja mam w domu po prostu mały dołek wysypany i szybko przestał działać sensownie. To musi być taka a'la studnia.
  • Odpowiedz
@iammieron: A jaki masz grunt na działce? Piasek czy glina? Jeśli piasek to wal śmiało w ziemię. Wykop sobie dziurę tak z pół metra średnicy, metr w dół. Jak chcesz się poczuć jak pro to wyłóż geowłókniną, zasyp kamykami/grysem/grubym żwirem, w to rura spustowa i fajrant. Ile masz powierzchni na tym daszku, z 10-15 metrów? Panie, to jest nic...
  • Odpowiedz
@iammieron potrzebujesz tylko dziury w ziemi w której zbierze się na chwilę woda deszczowa i stamtąd powoli przesaczy się do gruntu. Im grubszy uziarnienie gruntu tym szybciej się rozejdzie. W piasku szybko, w pyłach i glinach wolniej, w iłach bardzo ciężko. To nie będzie taka ilość żeby Ci podmylo fundament. Nic się nie bój, możesz kopać blisko altanki.
  • Odpowiedz