Wpis z mikrobloga

Mirki jak interpretujecie pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Jadąc na wprost mijamy znak pierwszeństwa, jednak kawałek dalej bezpośrednio przed skrzyżowaniem stoi znak stop, który zdejmuje pierwszeństwo, ale w zamyśle prawdopodobnie ma się odnosić do przejazdu kolejowego (rzadko coś tamtędy przejeżdża, ale jednak). Przed torami biegnie równoległa droga bez znaku ustąp pierwszeństwa, a więc teoretycznie skrzyżowanie równorzędne. Czy w takim razie znak pierwszeństwa na drodze w kierunku przejazdu kolejowego jest ustawiony bez sensu?
Dodam, że jadąc z naprzeciwka jest identyczna sytuacja, najpierw D-1, a później STOP.

#polskiedrogi
#kierowcy
Pobierz elemel90 - Mirki jak interpretujecie pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu? Jadąc na wpro...
źródło: comment_Qb9I8vi9HRuAdTeSnogw7sBhSKVHx5na.jpg
  • 9
@fantasmagoria Od miesiąca mieszkam właśnie w tej okolicy. Wcześniej mieszkałem w innej częsci miasta. Zgłoszę to, chociaż znajomy który tu mieszka od lat twierdzi, że wszyscy tu walą z pierwszeństwem, a ludzie z równoległej ulicy ustępują. Dlatego napisałem tutaj, żeby sprawdzić czy może ja nie jestem w błędzie.