Wpis z mikrobloga

@kontonr77:

Niby jak na logikę opcja, że wszyscy stoją ma być wydajniejsza od tej, gdzie część idzie. Trzeba być naprawdę mentalnym dzbanem, by w to wierzyć.


Już w połowie obłożenia przy idealnych warunkach problem zacznie występować. Bo osoba nieumiejąca korzystać ze schodów ruchomych(idąca) musi mieć miejsce gdzie iść. Tu nie ma nic do wierzenia, bo to jest też fakt, a jeśli nie umiesz tego pojąć to przykro mi, to jest prosta matematyka i umiejętność formułowania poprawnych założeń na podstawie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@illuminatiie: żeby tam jeszcze było miejsce na to ale w Polsce ruchome schody to #!$%@? dramat i tam jest miejsca najwyżej na 1,5 osoby. Jak chcesz iść lewą stroną to nawet jeśli ktoś stoi z prawej to nie ma opcji że się spokojnie wyminiecie bez wykonywania karkolomnych ewolucji.
  • Odpowiedz
Czy na autostradzie byłaby większa przepustowość gdyby wszyscy dwoma pasami jechali z prędkością tira?


@diogene: OCZYWIŚCIE. Jest to związane z odległościami pomiędzy pojazdami przy danej prędkości. Czas reakcji itp.

Z tym że w większości przypadków przepustowość NIE JEST kluczowym parametrem
  • Odpowiedz
@illuminatiie: na tym zdjęciu to jest chyba prawa jedzie a lewa pusta bo mało kto ma siłę wejść na takie stumetrowe schody. A na krótszych schodach zyski czasu to pojedyncze sekundy. To już więcej czasu oszczędzisz przepychając się w zatłoczonym tramwaju na przód podczas jazdy, żeby na swoim przystanku mieć bliżej o długość tramwaju.
A potem na stacjach tłok bo połowa schodów ruchomych na minimalnym obciążeniu
  • Odpowiedz
Do powyższej orki nadpobudliwych psychoruchowo światowców z Siedlec warto dorzucić jeszcze jeden argument, nie mniej istotny: konstrukcja stopni w schodach ruchomych nie jest zaprojektowana tak, by po nich chodzić (upraszczając: są m.in. za wysokie, przez co przeciążają stawy). Dzielni maratończycy z Dworca ZOO za kilka lat zamiast biegać na ten mityczny pociąg, co jeździ raz na 5 godzin, biegać będą do ortopedy.

BONUS: https://www.nytimes.com/2017/04/04/us/escalators-standing-or-walking.html

NYC:

But
  • Odpowiedz
@lukaszlukaszkk: oczekujesz - w senie mentalnym. Ja aby spełnić to oczekiwanie muszę czekac aż po prawej stronie będzie dość miejsca. A mógłbym stanąć 1 stopień poniżej poprzedniej osoby, tylko po lewej. A następna stopień niżej po prawej
  • Odpowiedz
Jak nie to polecam jechać np. do Kijowa i zjechać lub wyjść do/z linii metra na przystanku Arsenalna 105 m pod powierzchnią i zjeżdżasz na dół kilka dobrych minut.


@rastaffan:
Akurat w Kijowskim metrze to te schody jadą na tyle długo, że widziałem masę ludzi, którzy podczas jazdy po prostu na nich siadali.
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: nieważne jakbym stał na schodach, czy po lewej, czy po prawej, czy bym szedł, czy #!$%@?ł banana - #!$%@? który mi wydrze jape do ucha w zależności od chumoru - albo kazał #!$%@?ć na koncert disco polo drzeć ryja, albo zglanował za brak ogłady.
  • Odpowiedz