Wpis z mikrobloga

@Chlejus: Szczerze mówiąc mocno wątpię, żeby można było dostać nigiri za 10 jenów. Taka lokacja albo musiała by mieć mega słaba rybę, albo kilkugodzinne kolejki. Już do tego które nagrałem często się czeka 2-3h mimo, że w środku jest kilkadziesiąt / set miejsc na spokojnie.
@Chlejus: Może to co on pokazywał to była jakaś super oferta na jeden kawałek czy coś, nie wierzę żeby można było dostać dwa nigiri taniej niż za 100 jenów na codzień. Czyli wychodzi 50 jenów (1,7 zł) za kawałek. A to co ja pokazałem to 120 jenów za prawie każde sushi w restauracji (dwa nigiri w cenie)
@varsaviak: Na filmie jest Kurazushi, sieciówka którą znajdziesz w wielu miejscach. Ramen - Afuri (mój ulubiony), Ippudo, Ichiran. Shabu shabu - Nabezo. Gyoza - Harajuku gyozaro. Tantanmen (super ostry ale pyszny) - Rokubou TanTanMen w Ikebukuro.
Czasu nie mam ale jakbyś potrzebował rad czy miał pytania to pisz
@PRomanowski: To był taki myk że jeden rodzaj ryby był za te 30 groszy czy ileś tam, reszta była w normalnej cenie + ceny napojów większe i to na tym chyba zarabiali + głupio było każdemu brać tylko najtańszą rybę więc kupowali też inne.
Darknov - @PRomanowski: To był taki myk że jeden rodzaj ryby był za te 30 groszy czy ...
@PRomanowski: Kurasushi to w zależności od lokalu i dnia. Czasem trafiają się im dobre maguro. Dobrą restaurację sushi można poznać po tym, że zawsze zjesz tam takiej samej jakości rybę bez względu kiedy tam pójdziesz. Z takimi sieciówkami najtańszymi za 100 jenów to różnie bywa, a raczej kiepsko bywa. Hamasushi jest chyba lepszym wyborem, tam mają przeważnie dobrego tuńczyka, którego kupują uszkodzonego lub z Norwegii. Generalnie w takich sieciówkach duża część
@ama-japan: Dokładnie to samo powiedziałem w filmiku, Kurazushi potrafi być albo spoko, albo tragiczne. Nie wiem czy hamazushi jest lepsze, chyba że mówimy o „lektorce” podkladajacej głos do ich systemu - wtedy hamazushi wygrywa! XD
@piternet: Szczerze mówiąc nie potrafię wskazać które jest lepsze. Czasami Genki potrafi być bardzo spoko jak za te cenę, a czasami potrafi być kiepskie. To cecha wszystkich tanich kaiten zushi, są bardzo nierówne w jakości.
Nie wiem czy Genki jest najpopularniejsze, widziałem tylko w Shibuya i miejsca mają sporo mniej niż Kurazushi. Dużo turystów tam chodzi bo jest vlogerzy nagrali filmiki że jest dobre, ale wydaje mi się ze Kurazushi jest
@PRomanowski ja właśnie z kolei zawsze Genki bo miałem pod nosem i jakoś nigdy nie chciało mi się jechać specjalnie żeby zjeść w innej sieciowce. Propsy też za Afuri Ramen! Swoją drogą - naprawdę dobrze prowadzony kanał, masz dobre gadane! Poszedł sub i będę na pewno zaglądał, z mieszkaniem w Tokio mam same dobre wspomnienia i fajnie je sobie przypomnieć ( ͡º ͜ʖ͡º)