Wpis z mikrobloga

@Bomfastic: widze, ze musimy zejsc do podstaw i ustalić wspolny slownik i zestaw uniwersalnych dla nas obojga wartosci. zgadzamy się, że życie cielesne jest niżej w hierarchii niż odrzucenie tych uciech i życie moralne? :) Bo zaraz trzeba bedzie jeszcze szybko wyjasnic czym jest dla nas moralność, co jest a co nie jest moralne.
życie cielesne jest niżej w hierarchii niż odrzucenie tych uciech i życie moralne?


@uirapuru: Dlaczego życie cielesne miałoby przeczyć życiu moralnemu? A jeśli przeczy, to tylko w wypadku homoseksualistów, czy również heteroseksualistów? Jak rozumiem, twoim zdaniem seks służy wyłącznie reprodukcji i uprawiania go dla przyjemności (czyli np. z partnerką w ciąży, bezpłodną lub po menopauzie) jest niemoralny? A jak np. z całowaniem, jest OK czy to też zezwierzęcenie i niemoralna cielesność?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bomfastic: a jak inaczej nazwać środowisko, które całą swoją identyfikację opiera o seksualność i cielesność?

@uirapuru: strasznie to spłycasz i nie jest to fair. Owszem głównie się na tym skupiają, ponieważ seksualność i cielesność sprawia ludziom problemy, przez swoją cielesność i seksualność często czują się odrzuceni i szkalowni. Nie możesz odrzucić cielesności i seksualności ponieważ są to integralne części każdego człowieka, wpływające na jego psychikę.

_że życie cielesne jest
@IrracjonalnaProweniencja: nie jestes nauczycielka przy tablicy, zeby sobie ludzi przy niej stawiać i odpytywać, dziunia. odpowiem na wszystkie trzy tak samo: nie doszukuj się ludzkiej złośliwosci tam, gdzie wystarczającym wytłumaczeniem jest zaniedbanie. nie wiem, pewnie są różne powody i są one odpowiedzią na każde z tych trzech. ale wiem, jaką odpowiedź chciałbyś/aś usłyszeć ;)

przyjemności cielesne z pewnością są niemoralne, gdy zostają umieszczone w centrum życia. gdzie przebiega granica? nie wiadomo.
@uirapuru: przez kogo z lgbt są takie zachowania popierane? Bo ja jestem w takim razie wyjątkiem. Pedal here a nie popieram zachowania pań. Też nie wiem dlaczego uważa się je za LGBT. Pozatym jak w jednej i drugiej stronie w tych wojenkach memy mają wywołać określone zachowanie. Brak jakiejkolwiek kontekstu (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@uirapuru:

"żyjącymi" - co z nekrofilią? xD


Właśnie dlatego zaznaczyłem, że żyjącymi ;) z nieżyjącymi jest taki problem, że ciężko im wyrazić brak zgody na seks ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dlatego normalnie geje w tym nie uczestniczą.


Znowu generalizujesz, to tak jakby powiedzieć, że udział w mszach biorą tylko ludzie kryjący pedofilię w kościele.

Uzależnienia krzywdzą bardzo często innych ludzi. Pośrednio, obserwacja rodzica jak jego dziecko powoli
udział w mszach biorą tylko ludzie kryjący pedofilię w kościele.


@Bomfastic: wiele komentarzy wcześniej takie sugestie padały, przynajmniej ja tak je rozumiem.

Seks? Czemu ma krzywdzić drugiego człowieka, jeżeli uprawia go dwójka dorosłych ludzi, którzy wyrazili na niego zgodę?


@Bomfastic: probuje kolejny raz zwrocic uwage, ze seks sam w sobie nie jest zly. ale nasz stosunek do niego i miejsce seksu w naszym życiu jest wazne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bomfastic: probuje kolejny raz zwrocic uwage, ze seks sam w sobie nie jest zly. ale nasz stosunek do niego i miejsce seksu w naszym życiu jest wazne.

@uirapuru: oczywiście zgadzam się w 100% natomiast, każdym może mieć różne podejście do seksu.

Dla Ciebie może to być wręcz duchowe doświadczenie, a dla mnie może być potrzebą na podobnym poziomie co jedzenie i picie. Co nie sprawia, że jestem człowiekiem niemoralnym. Ba
nie jestes nauczycielka przy tablicy, zeby sobie ludzi przy niej stawiać i odpytywać


@uirapuru: A ty kim jesteś, żeby decydować, kto jest dewiantem, zboczeńcem i zwierzęciem, a kto nie?

dziunia


@uirapuru: To ten słynny katolicki szacunek do kobiet? Do matki boskiej też zwróciłbyś się per "dziunia"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


odpowiem na wszystkie trzy tak samo: nie doszukuj się ludzkiej złośliwosci tam, gdzie wystarczającym wytłumaczeniem jest
@uirapuru: Skąd pomysł, że osoby LGBT stawiają seks w centrum życia? Na czym polega ich "nihilizm" i "zaprzeczanie normom"?


@IrracjonalnaProweniencja: ehkhm, rozejrzyj się. nazwa tego ruchu pochodzi od orientacji seksualnych. Nihilizm polega na tym, że seks i przyjemność stawiają w centrum swojego życia, bo potem i tak nic nie ma. Zaprzeczają normom wypracowanym przez 2000 lat chrześcijaństwa w europie chcąc ich obalenia i zmiany. Tyle.
Jednak to co proponuje lgbt, czyli kompletne zaprzeczenie normom i nihilizm


Ludzie głoszący ogromną sympatię do norm, gotowi szkalować za odejście od nich, powinni wybrać się na przejażdżkę w jedną stronę do Chin/Korei Północnej.
Tam ludzie nie odchodzą od żadnych norm, każdy jest trybikiem w swoich zbrodniczych, kolektywistycznych ustrojach, obywatele są praktycznie tylko kodem identyfikacyjnym, każdy w tej samej klasie robotniczej, każdy rodzi się po to, żeby pracować, rodzić dzieci i w
nazwa tego ruchu pochodzi od orientacji seksualnych


@uirapuru: A od czego ma pochodzić? Na tej zasadzie heteroseksualiści też są nihilistami, bo nazwę wzięli od orientacji seksualnej. xD

Nihilizm polega na tym, że seks i przyjemność stawiają w centrum swojego życia, bo potem i tak nic nie ma.


@uirapuru: Twój argument jest następujący: nihilizm wynika z braku wiary w życie po śmierci/sprawiedliwość bożą/łotewer i dlatego osoby LGBT są nihilistami.

Spieszę więc
@uirapuru: ustroje polityczne oparte są zwykle na filozofii, a jest to dziedzina bliska etyce. Wracając do tematu, słucham. Według Ciebie Chińska Republika Ludowa i Korea Północna nie reprezentują myśli konformistycznej?