Wpis z mikrobloga

Chce zostac programista, ale okazuje sie ze nie dostaje sie na informatyke. Co wtedy wybrac? Zastanawiam sie pomiedzy pwr: matematyka stosowana i matematyka oraz statystyke albo na uamie matematyka. Są jeszcze te airy i inne, ale tak wlasciwie to sprzet mnie nigdy nie interesowal, a po matematyce są jeszcze inne możliwości pracy w korpo.
#informatyka #studia #studbaza #uam #pwr
  • 26
@crocodiler: Co trzeba zrobić w tym kraju żeby nie dostać się na studia?

Na swoje studia dostałem się z takim zapasem punktów że mógłbym się z niego dostać na drugi kierunek. A nie składałem papierów na jakąś gówno-uczelnie która wszystkich przyjmie.
@cppguy: no właśnie tego się boje. Liczę na to że chociaż do poznania na poletchnike się dostanę, a wyniki z matmy i fizyki mam 80-88% jakoś, rok temu wystarczyło po 70 ale matura była trudniejsza
@crocodiler: po takim airze czy elektronice spokojnie można zostać programistą, najpewniej C/C++ bo tego jest najwięcej, najpewniej embedded, ale w tym wypadku przejść na coś innego jak jesteś ogarnięty to pikuś
@crocodiler: z tą matmą stosowaną na pwr to nie jest taki zły pomysł. Jest na dobrym poziomie, a na dodatek, z tego co słyszałam, mają sporo programowania. Ponadto w przeciwieństwie do wszystkich informatyk na PWr nie mają fizyki, co jest dużym odciążeniem. Sama matma i programowanie, ale niech ktoś potwierdzi to info/doczytaj w planie studiów
@crocodiler: idź na matematyka komputerowa/stosowana, albo coś w stylu inżynierii obliczeniowej. informatyka to #!$%@? żart, przyjdzie ci jakiś staruch i będzie #!$%@?ł o openmp na programowaniu współbieżnych, później przyjdziesz do pracy i okażę się że większość tych ćwiczeniowców/wykładowców to są na zerowym poziomie. cokolwiek z programowania nauczysz się w domu, studia wybierz coś, co pozwoli ci poznać rzeczy o których nie dowiesz się z pierwszego lepszego kursu, czy książki heliona.
@crocodiler: Moj kumpel nie dostal sie na infe i poszedl na matme bo "programowanie" czy tam "podobne"(ciezko mu idzie XD) tylko, ze zeby to zdac musisz sie albo zmuszac do matmy dosc mocno(jesli nie przepadasz sie jej uczyc, a to totalnie inna bajka, niz liceum) no i to wcale nie jest podobne, a kierunek jest w #!$%@? ciezki wiec polecam to rozwazyc, jesli po prostu chciales isc na infe :D. No
@Need bez przesady np na pwr wystarczylo miec spokojnie ~70-75% z obu i sie dostajesz na infe wiec nie wiem czy takie zabojcze, nie piszac juz o studium talent ktore daje paredziesiat pkt rekrutacyjnych ot tak

@crocodiler i co dostales sie?
~70-75% z obu i sie dostajesz na infe wiec nie wiem czy takie zabojcze


@h1h3t:

chyba na w4 kolego xD, poza tym nie wszyscy mogą mieć studium talent, bo nie wszyscy mieszkają we Wrocławiu Sherlocku
@Need wystarczy przyjechac na egzamin, nie trzeba chodzic na wyklady Sherlocku. A zeby dostac ocene 3 czyli 30 pkt wystarczylo sobie przerobic egzamin ktory byl rok temu (dzien-2 max)
Tak na w4, z reszta napisalbys oba na 80 i w8 tez in wiec czy to znaczy zabojcze?
@h1h3t:

Widziałeś w ogóle progi xD? Oba na 80 dają ~425 pkt w pierwszej rekrutacji na w8 było 462 w drugiej 445 także nie pitol.

wystarczy przyjechac na egzamin, nie trzeba chodzic na wyklady Sherlocku


No popatrz szkoda tylko, że nie taki jest tego zamysł i nie ma takich informacji na stronie uczelni.