Wpis z mikrobloga

Mirki uważajcie na bankomaty. Taką kamerkę dziś znalazłem. Kpina bo zgłoszenie tego to ponad 12min słuchania melodyjki na infolini... ale jak wracałem po 30min to bankomat był wyłączony. Jak zgłaszałem to udało mi się jedną babkę zniechęcić do wypłaty. #pko #pkobp #wroclaw #banki #bankowosc

Oddział 24 na żmigrodzkiej. Jak ktoś dziś używał to polecam zablokować kartę.
DMMotoAdventures - Mirki uważajcie na bankomaty. Taką kamerkę dziś znalazłem. Kpina b...

źródło: comment_780D01YsKNhXTRsJJtC31NVi7a51xBn7.jpg

Pobierz
  • 35
@Darknes17 Też o tym myślałem. Ale jakby ktoś strimował wideo? Robię wypłatę 100zł. Ktoś to widzi i robi szybko doładowanie karty prepaid na 100zł. Jak wpisujesz blika to ktoś go jednocześnie wpisuje u siebie. Tobie wyskakuje na telefonie potwierdzenie na 100zł z dopiskiem 'doładowanie prepaid' a nie 'wypłata z bankomatu'. Klikasz ok i jesteś w dupie.
@DMMotoAdventures: Sam sobie chyba odpowiedziałeś.
Po pierwsze skąd ktoś w ciagu 5 sekund pozna kwotę którą wpisałeś i twój kod blik?
Po drugie generowany kod blik jest jednorazowy, jak ty wpiszesz pierwszy, to nikt inny juz go nie wpisze wiec drugi powód, że nawet CIA by nie dało rady.
Po trzecie sam napisałeś, widzisz co akceptujesz na telefonie, ba nawet adres bankomatu Ci się wyświetli i w jakim budynku (np: Mcdonald
@Darknes17 w sumie to nie wiedziałem że blik jest jednorazowy, w sensie że system wykrywa wpisanie jednego bliku na dwa urządzenia i go odrzuca.
Ja zawsze pierwsze wpisuję kwotę w bankomat, potem wpisuję blik i na końcu go akceptuję. Więc dla opcja przejęcia wydawała się prawdopodobna - masz wszystkie dane.

Z tym kontem głównym chyba najlepszy pomysł i będzie trzeba tak zrobić.

łatwo mówić, że tylko idiota by kliknął ok. Jak widać
@DMMotoAdventures: No ale pomysl ze nikt tak szybko nie otrzyma obrazu wideo z tej kamery. Nie znam się na hackerstwie itp. ale opóźnienia zwykłej wideorozmowy są bardzo duże, oni pewnie łącza się z takimi klamerkami przez jakieś chińskie vpn albo tor. Prędkość jest tak wolna ze wątpię aby mieli podglad live, mogą jedynie pobierać i później przeglądać materiał. Zanim oni by wpisali, to już pewnie chowałbyś gotówkę do portfela.
Trochę za
@Darknes17: Bawiłem się kilka lat temu w FPV (dron/samolot) i transmisja obrazu na żywo w jakości PAL jest normalna, zasięg do 1km na chińskim nadajniku za śmieszne pieniądze, mini nadajniki mają zasięg około 100-200m (wymiar 3x3cm + antena). Są jeszcze nadajniki w HD, ale to już większy koszt i gabaryt.

o proszę: https://www.aliexpress.com/item/Eachine-TX805-5-8G-40CH-25-200-600-800mW-FPV-Transmitter-VTX-LED-Display-Support-OSD/32906353441.html