Wpis z mikrobloga

30/100 #100perfum #perfumy

Penhaligon's Opus 1870 (2005, EdT)

Opus to jeden z lepszych wypustów od Penhaligon's. Zapach jest bardzo nieliniowy, każda kolejna jego faza jest zupełnie inna. Temperatura na zewnątrz potrafi przemienić ten zapach nie do poznania. Wczoraj wieczorem strzeliłem go sobie na nadgarstek i poszedłem spać, osiem godzin później budzę się i po nosie dostałem takim BARDZO intensywnym aromatem. Szybko skojarzyłem, że to był on. Zdążyłem się umyć i dalej go czułem.
Ma niesamowitą trwałość na poziomie 12h+ w ok. 30 stopniach i projekcję na ponad metr przez ok. 6h. Zimą jeszcze nie testowałem, ale mam zamiar.

Otwiera się on ostrym pieprzem z dodatkiem yuzu i lekkim cedrem. Ogólnie za samym yuzu w perfumach nie przepadam, tak tutaj jest trzymane w ryzach przez cedr i kadzidło. Po dziesięciu minutach mamy już fazę właściwą, czyli mieszankę różnych przypraw z drzewem sandałowym i ta faza podoba mi się najbardziej. Nie wyczuwam tu żadnej słodyczy, więc u mnie bardzo na plus.
W tych perfumach nie ma zupełnie żadnej kobiecej nuty, pachnie to to jak ekstrakt z samca alfa będącego właśnie nad morzem. Świeżość z yuzu połączona z ultra-męskimi przyprawami daje niespotykany efekt.
Na lato raczej bym go nie polecał, ale w sumie to ma mocny, cytrusowy akord yuzu, więc jak najbardziej można, tylko z umiarem. Jeden strzał na skroń powinien zrobić robotę na niemal cały dzień.
Jeżeli miałbym opisywać opłacalność danych perfum pod względem cena/jakość, to ten dostałby ode mnie całe 10. Składniki są świetnej jakości przy obecnie rzadko spotykanej trwałości i projekcji, sam zapach bardzo unikalny i elegancki, zapadający w pamięć. Perfumy idealne na signature scent ekstrawaganckiego dżentelnema.

Dobrze skomponowany, o świetnej jakości i parametrach. Czego chcieć więcej? Moim top1 nie zostanie, ponieważ nie lubię yuzu i wyczuję nawet odrobinkę jego obecności w perfumach.

Warto przetestować.

Typ: woody spicy
Zapach: 8/10
Trwałość: 10/10
Projekcja: 8/10
Oryginalność: 10/10
Komplementy: 9/10
Podobne zapachy: ?
Cena: 400zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 30/100 #100perfum #perfumy

Penhaligon's Opus 1870 (2005, EdT)

O...

źródło: comment_9AEDB3tEwKc9MpOl0Xm4vBRYHlPqn0NG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz