Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mystoo: sam oceniasz różowe po kilka wpisów A jak ktoś robi to w stosunku do Ciebie to hurr durr. Hipokryzja mocno.
  • Odpowiedz
@Eostre: @Tison: @powiedz: pokażcie mi kobiete która ma jakieś sensowne zainteresowania? moda, makijaż, podróże, kinematografia, seriale, muzyka i sport się nie liczą. czemu zdecydowana większość encyklopedii, książek i filmów dokumentalnych z prawie wszystkich dziedzin nauki jest napisana/zroniona przez mężczyzn? natomiast w takich jak fizyka, astronomia, inżynieria, ekonomia, geopolityka, antropologia i wiele wiele innych kobiety to jest już totalny ewenement? jedynie czego kobiety więcej mogły napisać to poradniki do makijażu
  • Odpowiedz
@Mystoo: nie wiem czemu mieszasz w tym temacie ludzi wybitnych z ludźmi przeciętnymi. Mówiliśmy o przeciętnych dziewczynach. Z połowa moich koleżanek rozmawiamy przy obiedzie o kosmosie i medycynie.
I kobiety maja trochę więcej pokory i mniej pewności siebie i właśnie, w przeciwieństwie do facetów, nie mówią ze interesują się polityka bo obejrzały kilka filmików na yt.
  • Odpowiedz
  • 3
@Mystoo Mam dokładnie takie same odczucia jeśli chodzi o facetów. Z kimkolwiek nie rozmawiam, zawsze motoryzacja (czyli jeździ samochodem do sklepu i z powrotem), sport (obejrzy LM w telewizji, czasami się przejdzie na siłownię, żeby się podobać laskom w klubie), seriale i ewentualnie gry (pomijam gości z gamedevu, zazwyczaj to po prostu ktoś marnujący czas na LOLa i oglądanie streamow). Jeśli już się okazuje, że ktoś się interesuje wspomnianą przez Ciebie astronomią,
  • Odpowiedz
@powiedz: jakimi wybitnymi ludźmi? xD nie trzeba być żadnym "wybitnym człowiekiem" żeby napisać książke, stworzyć film dokumentalny czy nawet zrobić głupi artykuł w internecie w temacie w którym się interesujesz, a jednak i tak większość takich autorów to mężczyźni. jak niby rozmawiacie o "kosmosie i medycynie"? dyskutujecie o czarnych dziurach, teori strun, wybuchach słonecznych czy lekarstwie na aids i powodach starzenia? czy może po prostu są to takie głupie rozmowy typu
  • Odpowiedz
@Eostre: to, że ktoś rozmawia np. o samochodach nie znaczy odrazu, że się tym interesuje. jak ktoś mówi, że "interesuje się motoryzacją", a nie wie nawet jak działa silnik czy skrzynia biegów to jest po prostu debilem. sport to też zainteresowanie dla plebsu, zgadzam się, ale jednak większość mężczyzn mimo tego, że czasami obejrzy sobie jakiś mecz to sportem się nie interesuje, to samo z serialami czy grami, po prostu to
  • Odpowiedz
  • 0
@Mystoo Mówię tu o odpowiedziach facetów na pytanie "czym się interesujesz?". 90 procent odpowiedzi to te, które przytaczam wyżej. Później nawet myślałam czy to nie ze mną jest coś nie tak, bo za dużo wymagam (niektórym było wyraźnie głupio z powodu ich niewiedzy na tematy, którymi się rzekomo interesują), ale na szczęście poznałam swojego obecnego niebieskiego. Także i Tobie się poszczęści, powodzonka Mireczku ( )
  • Odpowiedz
@Eostre: na pewno to nie było 90%, chyba że umawiałaś się z facetami z OHPu, bo nawet ci z zawodówki mają jakieś zainteresowania. jeżeli ktoś mówi, że interesuje się "piłką" albo "grami", to serio może się tym interesować, na pewno nie są to zbyt ambitne zainteresowania, ale też nie gorsze od np. robienia makijażu czy netfilxa. mogło być też tak, że po prostu wstydził się powiedzieć nowo poznanej osobie mówić o
  • Odpowiedz
  • 0
@Mystoo możliwe, że miałam pecha. Imho piłka i gry (samo jej oglądanie i marnowanie dnia na graniu) są na równi z netflixem. Sama żałuję, że nie umiem malować ludzi, bo na tym można zrobić świetny biznes nie będąc w top 5% makijazystek (jak na przykład w przypadku esportu). Inna sprawa, że zazwyczaj gadam z facetami w moim wieku, czyli około 21 lvl. Ze starszymi jest lepiej w tej kwestii, co widzę po
  • Odpowiedz
@Eostre: na wszystkim możesz zarobić jak się na tym znasz, nawet na grach. wydaje i się, że oni po prostu nie mówili o swoich zainteresowaniach, może taktowali to jako prywatną sprawe. połowe facetów których ja znam mają jakieś zainteresowania(nawet jakieś powierzchowne, ale mają), więc zawsze idzie z nimi znaleźć temat do rozmowy. z wieloma kobietami jest to już nieco trudniejsze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mystoo niestety nie. Na moim kierunku jest ponad 90 procent facetów - wszyscy ta sama sytuacja poza trzema, którzy oprócz grania w gry także chcieliby je tworzyć. Reszta traci życie, opierdziela się i jeszcze twierdzi, że nie ma czasu. Dla porównania studiuje to co oni, jednocześnie też drugi kierunek i pracuję. Nie mam doby z gumy, ani nie jestem nadzdolna, wystarczy nie być leniwym i wziąć się za siebie zamiast się użalać
  • Odpowiedz
@Eostre: hmm, no właśnie studia. u wielu studentów też zauważyłem, że wielu z nich myśli, że miało dobre oceny, dobrze zdało mature i dostało się na studia i myślą, że wygrali życie i nic więcej ich nie interesuje. to tylko moja subiktywna obserwacja, ale być może z tego to wynika.
  • Odpowiedz
czemu zdecydowana większość encyklopedii, książek i filmów dokumentalnych z prawie wszystkich dziedzin nauki jest napisana/zroniona przez mężczyzn? natomiast w takich jak fizyka, astronomia, inżynieria, ekonomia, geopolityka, antropologia i wiele wiele innych kobiety to jest już totalny ewenement? jedynie czego kobiety więcej mogły napisać to poradniki do makijażu albo mody. owszem, kobieta może sobie #!$%@?ć, że interesuje się np. biologią, bo kiedyś tam przeczytała jakąś książke na ten temat albo obejrzała pare filmów
  • Odpowiedz