Wpis z mikrobloga

Incele

Prawie każdy mężczyzna marzy o tym, aby swoim okrętem po długiej i wykańczającej podróży zacumować w porcie miłości, gdzie czekają go rajskie rozkosze i relaks. Choć wielu o tym marzy, to nie każdy żeglarz ma tę sposobność, aby, umknąwszy sztormom życia, na tyle umiejętnie pokierować łajbą, by trafiła do upragnionego celu. Ci nieszczęśnicy to właśnie incele.

Incele ex definitione to osoby pozostające mimowolnie w celibacie. Wielu młodych mężczyzn tego doświadcza i dobrze wiem, jak to jest. Napatrzyłem się na kolegów przez te wszystkie lata. Jest to zupełnie normalne i może pojawić się na każdym etapie życia. Cóż, mężczyźni gorzej niż kobiety radzą sobie z ujarzmieniem swojego popędu, przy czym współczesna kultura oraz Internet, w których to seks jest "na wyciągnięcie ręki", znacznie to zadanie utrudniają. Nie dziwota, że kierowani myślami bałamutnymi mężczyźni mogą się zachować trochę głupio lub żenująco, jednak chcąc ostatecznie dobrze lub chociaż nie chcąc źle, zasługują według mnie na wybaczenie lub choćby zrozumienie. Taki jest mój obraz inceli.

Słowo incel jest krótkie, chwytliwe i jest ładnym akronimem. Nie dziwi przeto (a nawet ciuuuutkę smuci), że określenie to przylgnęło do frustratów seksualnych……………*. Osoby takie zbyt często przegrywają bitwy toczone w samym sobie lub nawet kapitulują, przez co nie zarzynają w sobie tej małej świnki, która krzywdzi i rani innych. W ich życiu coś poszło grubo nie tak. Nie szanując kobiet, reprezentują postawę roszczeniową i pełną poczucia krzywdy, żądając niejako równej dystrybucji kobiecych wdzięków. Co więcej, narzekając, że kobiety "są łatwe i się puszczają oraz że każda zdradza" tak naprawdę żałują, że nie partycypują w opisywanej degrengoladzie. W młodym pokoleniu ilość mężczyzn jest nieco większa niż kobiet, co dodatkowo ułatwia i napędza popadnięcie w ów niezdrowy stan.

Umiejętność pogodzenia wiedzy psychologicznej dotyczącej relacji damsko-męskich (dość brutalnej i nieraz bezwzględnej w rzeczywistości) oraz szacunku do innych niektórych przerasta. Jest to sztuka, która pozwala lepiej zrozumieć drugą osobę oraz samego siebie. W końcu - jak można spędzić życie z jedną osobą, nie kochając jej i nie szanując? Byłoby to dla obojga jedno wielkie pasmo męczarni.

*(wielokropek by wkurzyć Konrada)

[Marek Intel]

________________________________
Nasz tag: #odmienbyc
[Nasz fp na fb](https://www.facebook.com/Odmień-Być-738481763205508/)
#przegryw #incels #niebieskiepaski #rozowepaski
Odmien_Byc - Incele

Prawie każdy mężczyzna marzy o tym, aby swoim okrętem po długi...

źródło: comment_8dAljc5olNL5v0YAFgJ7bqN3sQuKxogX.jpg

Pobierz
  • 3