Wpis z mikrobloga

#bethesda traktuje #quakechampions jak produkt drugiej kategorii. Epic niedawno oficjalnie porzucił UT4 na rzecz Fortnite. #quakelive ma jeszcze mniej graczy niż Quake Champions. Gatunek arena fps powoli umiera, ale jest nadzieja. Słyszeliście o #diabotical?

Diabotical to klasyczny arena FPS, nad którym pracuje małe studio. Zebrali na Kickstarterze £168,314 i jest szansa, że jeszcze w tym roku wypuszczą grę, być może nawet jako free-to-play. Głowny programista jest dawnym pro-playerem, więc co nieco wie o gatunku. Myślę, że gra ma spory potencjał i ma realną szansę przywrócić gatunek do życia.

Polecam obejrzeć materiały na Twitchu: https://www.twitch.tv/videos/433973428
Autorzy dosyć regularnie dokumentują postępy prac nad grą. Są już gejmpleje.
t.....i - #Bethesda traktuje #quakechampions jak produkt drugiej kategorii. Epic nied...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@su1ik: wszystko jest na swoim miejscu :) fajny movement ma być bo jest mocno inspirowany vq3, ale opcjonalnie ma być też movement w stylu qw/cpma. Ale najbardziej to się jaram edytorem map - edytor jest wbudowany w silnik gry, możesz modyfikować mapę na żywo jak w simsach.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: Wybacz, że odgrzewam ale jest kilka nieścisłości.
Diabotical będzie b2p.
2gd nie jest programistą, programistą jest firefrog. James jest projektantem i odpowiada za część map oraz ogólny koncept gry.
I gra "wychodzi" co roku od 2017 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hajduszoboszlo: zgadza się, pisząc tego posta myślałem ze jest programistą. Pomyliłem się. Jeśli chodzi o model biznesowy, to na ostatnich dev streamach mówił, że rozważają także f2p, ale wszystko zależy od inwestorów.

Odnośnie daty premiery to wątpię żeby wyszła w tym roku. Niby taki jest plan, gra wydaje się być w dosyć zaawansowanym stadium, ale dużo jest jeszcze do zrobienia patrząc na ich Trello https://trello.com/b/0AfjvyGH/diabotical

Takie "ostatnie szlify" bywają bardzo
  • Odpowiedz