Wpis z mikrobloga

Miał ktoś styczność ze sprzętem UBNT NS-5ACL? Poleca ktoś? Jak działa w terenie? Ewentualnie jakiś zamiennik? Aktualnie mam NS5 Loco, ale niestety przez Tauron uwaliło mi jedną sztukę z dwóch, a w planach na grudzień miałem wymianę na coś szybszego. Docelowo będzie przewalać maksymalnie 250/30Mbps oraz ruch z monitoringu w ciągu dnia, czyli tam gdzieś na poziomie 30-40Mbps i lokalnie między budynkami jakieś większe pliczki, bo backup. Link ma jakieś 130m i dobrą wizurę.

#ubnt #wifi #siecikomputerowe #wireless
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: @RobaxX: budżet niestety nie ten. Mogę max 500zl wydać w sumie. Na NS5 loco ethernet zamykałem i parametry dobre miałem, spinało się -59 przy mocy 4dbi
@adrpan: Jak nie ruszałeś mocy to -59 na 130m to bardzo słaby sygnał (tak objawia się walnięte radio). -50db to mam na 3.5km na powerbeamach z mocą skręconą prawie na minimum.
@dktr: no ja nie kupowałem nówek i pisało że są sprawne używane, tylko co najmniej kilkuletnie używki pierwszej generacji kupione za 85 zł, wszystko ładnie działało, więc spodziewałem się że to kiedyś wcześniej czy później jebnie