Wpis z mikrobloga

Po co... te... wszystkie... kropki... w zdaniach...

Niebywale denerwuje mnie… ta dziwna.. internetowa…. tendencja do pisania zdań… i dzielenia ich kompletnie niepotrzebnymi… licznymi przerwami… wypełnionymi . . .. kropkami w zupełnie losowych miejscach… +oraz+ zupełnie losowych ilościach (bo wielo-kropkam’i tego nie nazwę]… .. ., co sprawia , że cały tekst brzmi jak.. protekcjonalnie wyrażony smutek… i jest praktycznie…… …. niezrozumiały, gdyż jak przeczytać taki bełkot,?... Rozumiem ,,, że interpunkcja nie musi być mocną stroną każdego, ale na Jowisza !! ! używajmy jej w jakiś choć śladowo rozsądny sposób ..// bo przecież tego się nie da czytać…………….

Co ! ciekawe ! najczesciej taakie blendy w pisanió popełniajo młodzi dynamiczni pięćdziesięciokilkuletni użytkotkownicy sieci;; , którzy wygłaszają swoje bezcenne zdanie w komentarzach na for’ach, onet’ach czy też funpejdżach publicystyczno=politycznych i … no …….. nieważne jak ta opinia była byyy merytorycznie słuszna, nie umiem jej wziąść na poważnie, kiedy podana jest w tak paskudnej (!!1) formie… :((( Rozumiem że, nie wychowAli sie w Internacie jak młodsze ppkolenie ale jednak wydaje mi się, że są zdolni przeczytaĆ swój komentasz i ocenić jego jakość tak że pod względem POprawności 0raz stylu…

Nwm jak sb Ci ludzie myślą, żeee tak piszą. Proszę, nie róbcie tak, dbajmy o język choć w maciupkim stopniu, bo to już nie jest poziom “dobra tam, przecież wiesz, o co mi chodzi”. Ja czasami naprawdę nie wiem, o co chodzi. xD (partykuła iks de musiała się tu znaleźć, Pani Kasiu, ona utożsamia moją bezradność wobec językowej degrengolady).

[Konrad Miodek]

PS Wszystkie błędy zamierzone. W każdym bądź razie taką mam nadzieję bynajmniej. #pdk

__________________________
Nasz tag: #odmienbyc
[Nasz fp na fb](https://www.facebook.com/Odmień-Być-738481763205508/)
#jezykpolski #internet
Pobierz
źródło: comment_frLrWrmaR2ctSC6VvJ6z37nuDPQAa1z6.jpg
  • 5