Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego tematu Pytanie o Gripka, chciałbym podzielić się nową zabaweczką jaką jest Kizer Basalt ! Wcześniej zastanawiałem się nad Griptilianem (551) ze względu na ogólne pozytywne recenzje/opinie, ale martwiła mnie rękojeść (rozmiary, materiał). I faktycznie tak jak mówił @jast - rękojeść aż tak dramatycznie gruba nie była to fakt, ale mi po prostu nie leżał do zadań na co dzień bez jakiegoś ciężkiego użytkowania (praca z kartonami, folie itd.). W poprzednim poście @Afrati podpowiedział aby zainteresować się właśnie chińczykami i powiem wam że był to strzał w dziesiątkę. Na początku miałem pewne obawy - JAK TO TAK ?! CHIŃCZYK ? TO PEWNIE GUNFO!. Aaa... tu taki ch* :). Wykonanie moim zdaniem świetne. Serio - nie ma się do czego doczepić (poza jedną drobnostką, ale o tym za chwilę). Łożysko chodzi świetnie, ostrze wycentrowane od nowości, i ostre tak że goli/robi ścinki papieru. Jedyne do czego można się przyczepić to faktura na frame locku. Nie zatrzymuje dobrze kciuka i ciężko czasami jedną ręką złożyć (chociaż myślę że to kwestia wprawy). Jakbyście byli zainteresowani owym modelem to plusujcie i wrzucę filmik i na YT.
#noze
#nozeboners
#kizer
#knifeboners
#knife
#edc
Hokano - W nawiązaniu do tego tematu Pytanie o Gripka, chciałbym podzielić się nową z...

źródło: comment_FMSEZcEBhI6VjA5wt4w7kedRFgFvDztB.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Hokano: nie kupiona w sklepie za 30 zl chyba. Jedyny minus że pochwe ciężko gdzieś przenocować. Ale zdaje egzamin. Chociaż jelcz górny powinien być ciut szerszy. No chyba że zabijasz zawodowo to nie robi różnicy.
  • Odpowiedz
@Hokano: Wykonanie w erze tanich/dobrych cnc to nie problem, kwestia materialu na ostrze - jak dlugo stal bedzie trzymac ostrosc i jak latwo bedzie sie go ostrzyc. Ja jestem wierny Spyderco - Militarka z s30v to najlepsze EDC. Change my mind.
  • Odpowiedz
@W1Nch3st3r: S35VN jest stalą lepszą niż S30V, głównie z powodu dodatku niobu.

https://www.knifeart.com/s30vvss35vn.html

Tu nie trzeba "change my mind." - ta stal jest obiektywnie lepsza. Oczywiście zakładają, że obaj producenci wykonali dobrą robotę przy obróbce cieplnej. A i Spyderco i Kizer nie mieli w ostatnich latach jakichś spektakularnych wpadek w tym temacie.

Oczywiście zostaje jeszcze kwestia pozostałych przymiotów noża - militarka to kultowa konstrukcja, jednak Spyderco to dla mnie jedne z
  • Odpowiedz
@Afrati: Nie mialem okazji uzytkowac S35VN "na codzien", zatrzymalem sie jakies 10 lat temu ;> dlatego ciagle mam np. Camillusa Cude Maxx z D2. Tez kiedys czytalem broszurki i jaralem sie zawartoscia/skladem stali. Teraz poprostu korzystam i dla mnie Militarka z s30v to najlepsze EDC, zdania nie zmienie - dodatek niobu mnie nie przekonal ;)

@Hokano: daj znac po czasie jak sie sprawdza, zakladajac ze masz porownanie ;) PS. ten
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Afrati nie ukrywam że kizer przekonał mnie także ceną a użytymi materiałami. W firmach bardziej znanych i renomowanych za takie materiały i wykonanie trzeba by zapłacić sporo powyżej 1k. A to że to Chińczyk ? Jak powiedział ktoś na internecie "liczy się jakość a nie geografia".
  • Odpowiedz