Wpis z mikrobloga

Tak czytam trochę o #keto i myślę, że byłaby to dla mnie dobra dieta, bo lubię pojeść sobie tłusto. Problem w tym, że jak szukam przepisów to jak zwykle miliard składników z kosmosu i pół dnia przy garach czego nienawidzę.
Czy są jakieś posiłki ze składników dostępnych w każdym sklepie tak żeby wrzucić do gara czy na patelnię, wymieszać albo szybko podsmażyć i w 5 minut gotowe? Odrazu mówię, że nie jestem wybredny, mogę jeść przez tydzień to samo na śniadanie, obiad i kolację, dlatego mile widziany przepis na coś czego zrobię tonę na raz i później będę tylko odgrzewał.
Jednym słowem proszę o 1-2 proste przepisy dla prostego człowieka, który nie ma czasu gotować. Te wszystkie przepisy z blogów, instagramów itp. to niech zachowają sobie te osoby dla których jest to pasja, albo sposób na życie i zarabianie pięniedzy, mogące pół dnia stać przy garach i wymyślać różne potrawy.
#dieta
  • 27
@fdsgvf-vfdbd:
Pełno jest takich przepisów. O jajkach już pisano.

Ja nie za bardzo ma czas na skomplikowane dania chodź bardzo lubię gotować.
Zwykle to sobie robię rożnego rodzaju steki, zwykle ze świni. Jak chcesz tłuściej to boczek, karkówkę. Teraz na redukcji smażę z łopatki, szynki. Do tego sałatka z kiszonych warzyw, ogórki małosolne lub jakaś klasyczna sałata + pomidory, ogórki, itp. + winegret. Ewentualnie żeby było bardziej zdrowo i dla odmiany
@fdsgvf-vfdbd:

Do odgrzewania dobre i proste są potrawy jednogarnkowe a'la gulasze.
Mięso kroisz w kostkę i przygotowujesz inne warzywa.
opcja 1 pomidorowy:
- cebula, czosnek, trochę marchewki, seler nać, pomidory(swieże/z puszki/passata) śmietana
opcja 2 szpinak
- czosnek, szpinak, gałka muszkatowa, ser niebieski, śmietana
opcja 3 grzybowy
- cebula, pieczarki lub inne grzyby, śmietana
opcja 4 curry
- cebula, czosnek, przyprawa curry, mieszanka azjatycka mrożona, śmietana lub olej/mleczko kokosowe

Najlepiej do gotowania
@fdsgvf-vfdbd: standardowy obiad na szybko, to obiad jednopatelniowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

50-80g tłuszczu (masło klarowane/smalec/olej kokokosowy - dowolnie), na to cebulka, następnie 400-500 g mięsa (jakieś tłuste - karkówka, łopatka, wątróbka), i dalej wedle fantazji:
- 200g szpinaku + 100ml śmietany 30%+
- 400g pomidorów + 100ml śmietany 30%+
- miks powyższych, albo do tego papryka, brokuł etc.
- przyprawy wedle uznania
- na gotowe danie
Lecimy dalej.
Wiosna to teraz na topie młoda kapusta lub botwinka.

Boczek kroimy w dość drobną kostkę i wysmażamy na patelni na dość małym ogniu.
Jak już jest rumiany to dorzucamy trochę cebuli pokrojone w kostkę i czekamy aż się zeszkli.
Dodajemy poszykowaną kapustę lub botwinkę, przyprawiamy solą i dusimy do miękkości.
Na koniec świeży koperek. Opcjonalnie śmietana. Pieprzymy i gotowe.
@fdsgvf-vfdbd: Ja robię teraz taką jebitną porcję na tydzień i mój ostatni przepis jest taki jak poniżej (ale w tej wersji węgla jest więcej - ok 14g na 200g porcję a kcal około 900). Jadam zazwyczaj 1 posiłek dziennie ostatnio i tego leczo dopycham z 300g
Możesz wywalić cukinię np. i dac mniej pomidorów

400 gram, pieczarki
1000 g, Boczek
300 g, Cukinia
380.00 g, Papryka Zielona
435 gram, pomidory w
@fdsgvf-vfdbd: jak chcesz schudnąć to w ogóle częste alko jest niewskazane, zaburza metabolizowanie tłuszczy.
Czyste alko jak whisky można. Z samym lodem dobrze wchodzi. Można też z kola zero.
Mi jednak najlepiej wchodzi gin z lodem, sokiem z limonki i wodą.
@mirasKo-Kalwario: https://www.youtube.com/watch?v=iYlRnDlh8HA
Teoretycznie nie wywala z keto.

Ja jestem zdania, że przez pierwszy miesiąc/dwa warto zrobić jak najczystsze keto. Ma to tą zaletę, że później po prostu do takich rzeczy nie ciągnie za bardzo. Wypiję czasami sobie jakieś pepsi lime czy monsterka ultra, ale o ile kiedyś mogłem spokojnie wypić litr/dwa dziennie takich rzeczy, tak teraz jak mam smaka to wypiję puszkę/dwie w tygodniu i mi wystarcza.
@fdsgvf-vfdbd: Na keto możesz nawet w ogóle nic nie gotować, zobacz chociażby mój dzisiejszy wpis. Parówki z serem i majonezem podgrzane w mikrofali to mój #1 na leniwy dzień, ale raczej nie polecam tak jeść codziennie. Często robię:
- kotlety mielone (400g mielonej wołowiny mieszam z 2 łyżkami śmietany trzydziestki, cebulą i przyprawami, smażę to na oleju kokosowym). 5 min roboty, 5 minut smażenia.
- puree z brokułów / kalafira (cała