Wpis z mikrobloga

@zly_wuj: @VCO1:
Przecież na wykopie było mnóstwo takich komentarzy autorstwa katotradsów i LARPerów krucjat (#!$%@? z tym że to właśnie złupienie Bizancjum przez krzyżowców przyczyniło się do jego upadku) xD
  • Odpowiedz
@zly_wuj:
Bardziej chodziło mi o część "Hagia Sophia powinna być chrześcijańska", to że została przerobiona na meczet to akurat jest znany fakt historyczny.
  • Odpowiedz
@Fennrir: ok, za hagę sofie możnaby oddać te cztery świątynie oryginalnym religiom. Czekam na wyznawców Zeusa.
A tak poza tym zrozum, że kultura muzułmańska jest bardziej agresywna i ateistom wroga. Ich autorytetem jest Mahomet - naszej kultury Jezus. Porównaj życie tych dwóch postaci, statystyki w killach i wygranych wojnach oraz podejściu do bliźniego. Ja jako osoba mało religijna chcę żyć w katolickim kraju. Jest to najspokojniejsze rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Joten:
Obecnie może i katolicyzm jest mniej destruktywny od islamu, ale jeśli chodzi o całokształt działalności to był znacznie gorszy - na terenach opanowanych przez islam mimo wszystko zachowały się jakieś społeczności wyznające rdzenne religie - zaratusztrianizm albo hinduizm. A teraz powodzenia w znalezieniu jakiejś religii pogańskiej w Europie (pomijając może ludy ugrofińskie mieszkających na pograniczu Europy i Azji gdzie cywilizacja dotarła bardzo późno).
Do tego chrześcijaństwo w ramach walki
  • Odpowiedz