Wpis z mikrobloga

Jestem świeżym użytkownikiem #osx (el capitan).
Nie chcę zmieniać swoich przyzwyczajeń z Windows/Linux bo na tych os również pracuję. Mam kilka pytań:
Jak zmienić zachowanie akceleracji kursora? Nie mam magic mouse lecz zwykłą myszkę. W osx kursor uparcie zwalnia, aby zwiększyć precyzję. Widać, że to rozwiązanie pod touchpady. Mniento wkurza, można to jakoś wyłączyć?
Drugie pytanie: brak Window snapping jak u MS i w Ubuntu. Taki banał mega ułatwiający zycie. Chwytasz okno i przyciągasz do boku ekranu, co skutkuje wypełnieniem połowy ekranu tym oknem. To samo do górnej krawędzi = maksymalizacja. W osx jest to beznadziejnie pomyślane, bo trzeba złapać za takie żółty mikroskopijny pipek w rogu okna.
Trzecia rzecz: Jak na klawiaturze z windows i osx mieć ctrl-c, ctr-v. Jak przechodzić kursorem "po słowach" za pomocą ctrl+strzałki? Zauważyłem że da się za pomocą alt+shift ale to absurdalnie niewygodne.
Czwarta rzecz: jaki jest najlepszy odtwarzacz filmów dla osx?
#apple #macos #mac
  • 4
Drugie pytanie: brak Window snapping jak u MS i w Ubuntu. Taki banał mega ułatwiający zycie. Chwytasz okno i przyciągasz do boku ekranu, co skutkuje wypełnieniem połowy ekranu tym oknem. To samo do górnej krawędzi = maksymalizacja. W osx jest to beznadziejnie pomyślane, bo trzeba złapać za takie żółty mikroskopijny pipek w rogu okna.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: bettertouchtool
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: z klawiaturą przystosowaną do windowsa na macos daleko nie zajedziesz. Niby się da, ale ona nie jest przystosowana do tego systemu - brakuje jej ważnych przycisków. Możesz je zmapować w ustawieniach klawiatury, ale na dłuższą metę to niepotrzebne męczenie się.