Wpis z mikrobloga

Mireczki, odkupiłem nieprzerejestrowany samochód od osoby prywatnej tj. jest na szwedzkich blachach. Powiedzcie mi prosze ile faktycznie mam czasu na przerejestrowanie i czy w ogole moge się nim poruszac majac komplet szwedzkich dokumentów oraz umowy kupna ze Szwecji i Polski? Chciałem przerejestrować od ręki ale okazało się, że jeden kwitek jest nieprzetłumaczony ;) OC mam. #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 5
  • Odpowiedz
@radecky: U mnie był nieprzetłumaczony podatek, trzeba było iść do tłumacza i przetłumaczyć. Potem z kompletem dokumentów szedłem do Wydziału Komunikacji i tam dali mi czerwone blachy. Ogólnie na przerejestrowanie teoretycznie masz miesiąc, ale jeżeli masz 2% PCC do zapłacenia to masz 2 tygodnie, bo później wchodzą odsetki i trzeba pisać czynny żal. Eh. A co do poruszania się nim, teoretycznie jeżeli papiery szwedzkie są aktualne (tj. przegląd i ubezpieczenie i
  • Odpowiedz
Ok, dzięki za odpowiedzi. Chciałem sie tylko upewnić, mam wszystkie szwedzkie kwitki tylko jeden musialem dac do tlumacza i zastanawialem sie czy moge smigac przez weekend ;)
  • Odpowiedz