Wpis z mikrobloga

  • 0
@ErikSkurveson składnik generalny to żywica epoksydowa, barwnik i drewno dębowe. Swoją instrukcje na pewno kiedyś zrobię, ale w necie jest ich mnóstwo i każda ostatecznie inna. Tyle, że za moją i tak poleci hejt że co to za diy jak przecież użyłem, piły stołowej, piły taśmowej, szlifierki taśmowej, wiertarki stołowej, sprężarki, komory ciśnieniowej, polerki mimośrodowej, polerki oscylacyjnej, separatora pyłu i solidnego imadła. Ale to że przez ostatnie pół roku jem chleb ze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Recydywa: aż tylu sprzętów nie mam ale pewna ręką i chyba odrobina skilla wystarczy. Może kiedyś spróbuję ogarnąć taki bajer dla różowego. Gratki bo fajnie wyszło ci
  • Odpowiedz
  • 0
@ErikSkurveson myślę, że jak najbardziej. Ręcznie po prostu nie unikniesz maleńkich bąbelków powietrza w srodku i napracujesz się solidnie z wprowadzeniem połysku, ale projekt przy odpowiednio dużej ilości pracy i popełnionych błędów jest w gruncie mało zaawansowany. Powodzenia! :)
  • Odpowiedz
  • 0
@darbarian piękna robota!
A patent z łamanym drewnem jest po prostu genialny przy zabawie z żywicą i wszelkiego typu małymi projektami . Uporządkowany, ładnie podany chaos :)
  • Odpowiedz
@Recydywa:
1. Jest pełno kompletnych tutorial
2. Straszne bzdury opowiadasz miejscami, zajmuję się już od trzech lat żywicą i przy moim warsztacie (narzędzia głównie stolarskie, ale zajmuje się więcej pracą u klienta niż na warsztacie) mi wychodzi jakieś 35-40 minut na pierścionek robiąc jedną sztukę. Robiąc kilka na raz czas skraca się do około 15-20 minut. Mowa tutaj tylko o czasie poświęconym stricte na projekt, nie wliczam żadnego oczekiwania na schnięcie
  • Odpowiedz
  • 1
@FiK hold on! Przecież ja nie jestem potentatem pierścionkowym na skalę światową tylko hobbystą który zrobił swój pierwszy w życiu pierścionek, bo różowy prosił, metodą prób i błędów, mając kilka miesięcy podstaw stolarstwa I obróbki materiałów tylko sporadycznie po pracy, bez szkoły stolarskiej, bez choćby kolegi stolarza który mógłby sprzedać jakiś protip :P Możesz powiedzieć jak przechodzisz przez polerowanie? I czym na koniec zabezpieczasz drewno. Twojego wyniku bym na pewno nie powtórzył,
  • Odpowiedz