Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, nie wiedziałem że to jest aż takie drogie a to tylko dawka na miesiąc, dodać paliwo, badania i koszt dermatologa. Nie wydawałbym tyle hajsu gdyby nie #!$%@? geny od starego, on też miał trądzik i się nie leczył a teraz ryj cały w bliznach. No ale muszę się wyleczyć żeby w przyszłości bzyknąć jakąś płodną julkę 17 latkę. #izotek #tradzik #wychodzimyzprzegrywu #tir #przegryw
Pobierz N.....a - Ja #!$%@?, nie wiedziałem że to jest aż takie drogie a to tylko dawka na mi...
źródło: comment_BGMQxG5dSWJT56NQ7DlF0t3boP2XegGE.jpg
  • 37
@Niedoszly_kierowca: Generalnie na koniec leczenia powinieneś mieć przynajmniej 120mg izoteku na kilogram masy ciała.
82 kg * 120mg = 9840‬ mg
Biorąc po 60mg dziennie osiągniesz taką dawkę po 164 dniach ~ co daje w przybliżeniu 5,5 miesiąca.
IMO to za duża dawka, zwłaszcza na początek, tym bardziej że teraz jest lato, a izotek powoduje wysuszanie błon śluzowych (oczy, usta, nos) i jeszcze ma masę innych skutków ubocznych. Lepiej zmniejszyć trochę
@Niedoszly_kierowca: Taniej wychodzi o ile dobrze pamiętam Axotret - to lek o tym samym składzie (Izotretynoina). Brałem już Izotek, Aknenormin i właśnie Axotret w przeciągu kilku lat i nie było między nimi różnicy ani w działaniu ani w skutkach ubocznych.

Niestety jest to chyba jedyny skuteczny sposób walki z trądzikiem.

@Stary_swider: Też jakiś rok temu skończyłem kurację, ale odczucia mam inne. Bólów żadnych nie miałem, skóra wysuszona ale to chyba u wszystkich. Ale najgorsze jest to, że jak się nigdy za bardzo nie pociłem to teraz przy każdym ruchu w ładną pogodę, leje się ze mnie jak z dziwki. Na szczęście na pryszcze pomogło i mam z tym spokój.
@Stary_swider
@Chulio w gimnazjum dostalem maść z izotretynina, stosowałem punktowo, chyba 2 miesiące albo 3 max. Od tego czasu, czyli kilka lat, nie mam Trądziku tylko jakies pojedyncze wypryski. A po tej maści nie mialem żadnych strasznych skutków ubocznych oprócz suchej skóry
@Niedoszly_kierowca: mały protip: zamów sobie na stronie doz.pl i odbierz w aptece. Ja w zeszłym roku płaciłem 79,99 za 60 tabletek, też 20 mg. Tych sieciówek doz jest bardzo dużo, gdzieś w swojej okolicy powinieneś znaleźć.