Wpis z mikrobloga

HDD 4TB USB
jak najlepiej zaszyfrować w truecrypt aby były szybkie transfery i brak problemów z montowaniem pod linux/windows
- jako cała partycja czy zaszyfrowany volumen, wady zalety ?
- jakie problemy mogę napotkać, MBR/GPT ma tu znaczenie ?
- porady/wskazówki/itd.

  • 4
veracrypt + procek ze wsparciem aes-ni


@bi-tek: #!$%@? jak mnie denerwują takie odpowiedzi, to tak jakbym zapytał
- jak smażyć gęś na patelni
- kup kurę i zagotuj w garnku
nie wiem czy to trolowanie czy na serio, może faktycznie chcesz pomóc i wyszło jak zwykle

Ale nieważne, teraz krótki opis dla potomnych, okazało się że mój procesor wspiera aes-ni, ale co mi to dało, a no chyba nic,
bo dysk
@ce029c47: Moja odpowiedź mieściła się w tipy / wskazówki porady, jak chcesz szyfrować dysk to założyłem że jesteś świadomym użytkownikiem i nie muszę Ci tłumaczyć czym się różni usb 3.0 od 2.0 i jakie są tego konsekwencje, idąc dalej nie, nie wystarczą drivery do 3,0 bo usb 3,0 to złącze bodajże 8 lub 9 pinowe a 2.0 ma tylko 4 (albo jak liczyć obudowę) to 5 pinów.

aes-ni wspomaga deszyfrowanie /
założyłem że jesteś świadomym użytkownikiem i nie muszę Ci tłumaczyć czym się różni usb 3.0 od 2.0 i jakie są tego konsekwencje, idąc dalej nie, nie wystarczą drivery do 3,0 bo usb 3,0 to złącze bodajże 8 lub 9 pinowe a 2.0 ma tylko 4 (albo jak liczyć obudowę) to 5 pinów.


@bi-tek: wracam w ten wątek ponieważ po czasie odkryłem że zaszyfrowany duży dysk nie mogę montować pod linuxem do