Wpis z mikrobloga

Rodzice prowadzą działalność sezonową (powiedzmy 3-4 miesiące) w nadmorskiej miejscowości. Chcą rozważyć wprowadzenie możliwości przyjmowania płatności bezgotówkowych. POSy do obsługi kasy fiskalnej to Windows POS (coś jak XP) + SOGA. Przypuszczam że integracja z tym graniczyłaby z cudem, a lokalny serwis kas fiskalnych jest w zasadzie monopolistą i takie ma też podejście do klienta...

Czy taka "integracja" to "jedynie":
przepisanie kwoty do terminala + zatwierdzenie sprzedaży na POSie w przypadku pozytywnej zwrotki? Bo jak tak, to można odpuścić temat współgrania tych dwóch światów.

Miruny, którego usługodawcę terminali i transakcji byście polecili dla działalności sezonowej? Jeśli ma to znaczenie, to dodam że to o gastronomię chodzi.

#biznes #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@y0da: afaik tak - taka integracja to tylko tyle - wysłanie info na terminal plus zwrotka. W sumie co byś tam jeszcze potrzebował?
@Koliat: Poza tym żeby usługodawca naliczał akceptowalne opłaty za transakcję, umowę bezterminową lub na czas 3-4 miesięcy, to niewiele. Łącze z netem jest, ale może być też opcja przenośna.

Niestety dostęp do cenników firm się tym zajmujących jest utrudniony. Co wchodzę na stronę jednego, to jest formularz kontaktowy i niewiele więcej. Jakbym miał konkretne kwoty na twarz, to bym rozważył, a tak zachęt z ich strony nie ma.

Polskabezgotowkowa.pl daje za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@y0da: ja kieruje się raczej zasada żeby grać z dużymi - może nie jest to zawsze najtańsza opcja ale masz raczej gwarancję stabilności - mały / nieznany dostawca będzie mocno losowy. Z usług bankowych (nie POS) wybrałbym ING z racji mojej własnej subiektywnej "lojalności" - nie mieli dotąd fuckupu który by mnie zrazil, nie widziałem żeby ludzie psioczyli na to jak na mBank etc
Konto mam u nich ładne parę lat