Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiłem sobie rolki RB. Dopiero uczę się jeździć i szybko zaczyna mnie boleć podbicie lewej stopy. Czy to oznacza, że są zbyt małe, albo wiążę zbyt mocno? But wewnętrzny wydaje się pasować idealnie, jak zakładam skorupę bez buta to mam jeszcze sporo luzu na długość i wysokość. W necie znalazłem informację, że można dokupić wkładki, ale czy wtedy nie będę mieć jeszcze mniej miejsca na stopę? Czy proces rozciągania wewnętrznego buta można jakoś przyspieszyć, np. nagrzewnicą/suszarką do włosów? Model to Rollerblade IGNITER 90XT jeśli to coś wnosi. Aha, próbowałem jazdy bez skarpety na tej bolącej stopie, jest trochę lepiej, ale bez skarpety jeździ się bardzo źle.
#rolki
  • 7
Ja to kurde nei ma? xD


@budus2:
No nie wiem. Jest skorupa, w środku but (liner?) i nie ma żadnej dodatkowej wkładki, którą by można było wyciągnąć.
@prop: spróbuj pojeździć na luźniejszych rolkach z 15 minut i dopiero potem dowiąż. Możliwe że za mocno zawiązujesz na początku, potem ci stopa puchnie i uciska.

W linerze powinieneś mieć wkładkę jak jej już szukasz.
@prop: Nie masz problemów z stopami (płaskostopie) albo inna lekka wada? Taki efekt jest właśnie częsty i można go zniwelować przez wkładki korekcyjne, najlepiej zrobić odlew pod własną stopę. Mi w butach snowboardowych mocno pomogły ;]