Wpis z mikrobloga

Mireczki, co warto zwiedzić w #berlin? Pierwszy raz tam będę - na 5 dni () Które rzeczy to absolutny must-see, a co można odpuścić? Jakieś fajne knajpy, miejscówki które niekoniecznie znajdę w przewodnikach?
  • 12
  • Odpowiedz
@supernick: 1 dzień na poczdam, 2 dzień na takie must-see jak bundestag, mur berlinski, brama brandenburska, wyspa muzeów (niekoniecznie wchodzić do środka, ale same budynki robią wrażenie) no i jeszcze alexanderplatz z wieżą telewizyjną
  • Odpowiedz
@supernick: wieża telewizyjna (po południu, wieczorem dupy nie urywa - w sensie nie wygląda tak fajnie jak na zdjęciach), brama brandenburska, Tiergarten, dworzec Hbf, Bundestag (rezerwacja online)
jeśli muzea to dodatkowo: Topografia Terroru + wyspa muzeów (jak wyżej)
  • Odpowiedz
@laki1: Dobrze gada. Dodalbym do drugiego dnia wyjscie na piwo do The Pub niedaleko Alexanderplatz.
Trzeci Checkpoint Charlie, Mur Berlinski, obok budeynek Mercedesa, na ktorym uciekali w Dzieciach z dworca Zoo. Pomyslcie o wypozyczeniu skutera (emmy, Coup).
Czwarty Tiergarten albo lotnisko Tempelhof, chyba, ze uda sie dwa w jeden dzien.
Piaty Tegeler See, na miejscu rejsy statkiem po jeziorze w przystepnej cenie

Jezeli bedziesz w weekend, warto wejsc do Thai Parku.
  • Odpowiedz
@pieczarrra: @laki1: @megawatt: @srbeny: dziękuję, obczaję sobie w necie wszystkie Wasze propozycje i spróbuję z tego zrobić jakiś plan. jakby komuś jeszcze coś przyszło do głowy, albo mielibyście jakieś wskazówki to piszcie, thx :)

a przy okazji jeszcze jedno pytanie - zastanawiam się jaki kupić bilet komunikacji miejskiej? zwykły bilet tygodniowy, Berlin Welcome Card, czy może Berlin City Tour Card? ktoś się orientuje co się bardziej opyla? czym
  • Odpowiedz
@supernick: A nie wiem, ja zazwyczaj uskuteczeniam całodniowy spacer z piwem i jedynie powrót to wtedy jednorazowy bilet. Teraz świetna pogoda to polecam, ewentualnie to może jakieś rowery?

A no i jak będziesz na miejscu to pamiętaj żeby mieć gotówkę, bo mimo że jest coraz lepiej to w dalszym ciągu w większości miejsc nie ma płatności kartą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@supernick: jak jedziesz w więcej niż 2 osoby to warto rozważyć bilet grupowy albo rowery - tylko lepiej ogarnąć temat z domu - albo piechotą (bo większość rzeczy do zobaczenia na pierwszy raz jest w miarę w centrum)

byłem tam kilka razy i wybiorę się kolejny - zauroczyłem się tym miastem

albo lotnisko Tempelhof,


@srbeny: Tempelhofa nie polecam, bo można się zrazić do Berlina/Niemiec jak ktoś tam pojedzie pierwszy raz
  • Odpowiedz
@supernick: a ja z takich rzeczy nie do końca oczywistych, bo byłam już wielokrotnie w Berlinie - Teufelsberg - niesamowite wrażenie, najlepiej wybrać się na zachód słońca, Classic Remise oraz polecam wejście na dach Riechstagu - ale to trzeba rezerwować. Jeśli chodzi o jedzenie, to mogę polecić najlepszą pizzę jaką jadłam- Pizza Pause (warto dodać, że opcja ekonomiczna pizza 33 cm 6-7 euro) oraz Nur Gemuse Kebab na Hermanstrasse - jest
  • Odpowiedz