Wpis z mikrobloga

@denis-szwarc: tzn rozdzieliły się już? druga sprawa - gdzie mogę znaleźć info na temat kiedy poleci kolejna tura? pytam tu, bo jak wpisuje się starlink w google, to większość linków traktuje o grze komputerowej...
@henk: tak rozdzielily sie, bo ich docelowa orbita, to 500km, a po starcie byly na 420km, teraz stopniowo dochodzą na docelowa wiec sie rozsuwają wzgledem siebie, poza tym poobracały sie fotowoltalika w kierunku słońca i jeszcze po całej tej sensacji spacex stara sie jak najbardziej ograniczyć widoczność ze względu na astronomów. Kolejna tura- w tym roku ma być jeszcze ok sześć startów, dat jeszcze nie ma, bo to wewnętrzne misje spacex,
@Obruni: to, że się będą oddalały do siebie to wiem, po ki #!$%@? trzymać satelity telekomunikacyjne ta tej samej orbicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to, że się obróciły ogniwami w kierunku słońca, to też prosta sprawa, ale czemu spacex miałby ograniczać ich widoczność z jakiegokolwiek względu? przecież jak już wskoczą na ustalone orbity, to i tak każdy będzie mógł się dowiedzieć gdzie są, bez względu na to,
@henk: 1 na tej samej orbicie, tzn odległości od ziemi, ale porozsuwane na tej orbicie- masz docelowo X satelitow lecących po orbicie 500 km od ziemi jeden za drugim, na tyle daleko względem siebie ze obejmują pelne kolko jak wycelujesz antene w jeden punkt, to zawsze któryś będzie widoczny, choć każdy z nich tylko przez minuty, ale w sumie Twoja antena zawsze będzie miała któregoś w zasięgu, taka jest idea tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obruni: w sumie nie pomyślałem, że może to przeszkadzać astronomom... Dzięki za uświadomienie. Mam jednak nadzieję, że jak już wszystkie będą na swoich pozycjach docelowych, to na jakiś czas ustawią je tak, by jak najwięcej z nich błyskało w stronę ziemi. Niezły byłby to spektakl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: @Obruni: raczej mało prawdopodobne, że jak polecą kolejne tury to je zobaczymy w takim "pociągu". Mamy farta że te pierwsze przelatywały akurat nad Polską. Podejrzewam że następne będą wystrzeliwane w najróżniejszych kierunkach żeby najłatwiej objąć całą Ziemię