Wpis z mikrobloga

@czeburashka: Cześć, program leczenia jakim lekiem? Chciałem ci powiedzieć ze postęp w leczeniu SM jest tak wielki a tempo postępu choroby w typie relapsing-remitting przy obecnym leczeniu tak powolne że na pewno doczekasz skutecznego leku na to nieznośne choróbsko. Dbaj o siebie, uprawiaj sport, pij zieloną herbatę i jedz miłorzęb japoński. SM to już od dawna nie jest wyrok a już niedługo nie będzie nawet inwalidztwem.
  • Odpowiedz
@czeburashka: Wrzucałaś już zdjęcie z podobnym info nt zdrowia jakies 2- 3 lata temu? Bo była jakaś mirabelka o podobnej twarzy. Zdjęcie chyba utrzymane w odcieniu brązu, albo szarości. Potem chyba usuniete.
  • Odpowiedz
@czeburashka: wszystko będzie dobrze :)
Postęp w leczeniu sm przez ostatnie 20 lat był ogromny, zarówno zapobieganie jak i leczenie rzutów jest już na tyle dobre, że dożywa się spokojnej starości :) Czasem coś zdrętwieje, czasem jakiś prądzik do ręki nogi ale da się z tym żyć tak jakby sm nie było. Oczywiście choroba może być ciężka i dramatyczna jak się słyszy w mediach czy chociażby tutaj na wykopie, ale
  • Odpowiedz
@czeburashka: Jestem z Chełmna, to dość niedaleko. Pozdrawiam ciepełko i mam nadzieję że uda Ci się z tego wyjść.

Bardzo przykro mi się robi widząc tak piękną osobę ze zdiagnozowaną poważną chorobą. :( Życie jest straszne. Jeśli będziesz miała chwilę czasu i chęci to napisz jak to u siebie odkryłaś? A może przypadkiem wyszło na jakichś badaniach?

Pozdrawiam raz jeszcze piękna pani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz