Wpis z mikrobloga

Jak pokonać lenistwo?
Kieruje to pytanie do osob którym się udało w końcu.
Mam 21 lat i nie robię prawie że nic.
Wiem że mam do zrobienia parę rzeczy które może nie są konieczne ale mogą mi się kiedyś opłacić.
Wiem że przez lenistwo wiele razy straciłem dużo.
Wiem że marnuje czas i sam wpedzam się w coraz gorszy stan.
Ale nie potrafię ruszyć dupy, no poprostu nie moge

#przegryw #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wektorowy1: Musisz się oprzeć na jakiejś życiowej motywacji, u mnie wystarczyła po prostu chęć ogarnięcia się, ale najczęściej potrzeba czegoś konkretnego i namacalnego. Pomyśl co chciałbyś osiągnąć, co sprawiłoby Ci przyjemność itd, wzięcie siebie za dupę potraktuj jako środek do celu.
  • Odpowiedz
@Wektorowy1: Nie słuchaj ludzi piszących o motywacji, porobisz coś z motywacją pare razy, potem Ci minie i wrócisz do starych nawyków.
Skup się na dyscyplinie i codziennym wykonywaniu rutyny.

Polecam też witaminke d3 a w cieżkich sytuacjach terapie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wektorowy1
A ty nie masz jakiejś depresji?

Jak Ci się nie chce, to nie ma sprawy. Tylko później, jak będziesz miał 40+ nie dziw się, jak będziesz tyrał na jakiejś budowie.

Gdzieś czytałem o technice, gdzie dajesz sobie nagrody. Tylko na początek musisz mieć coś, co sprawia Ci przyjemność. Później robisz coś, co musisz zrobić, a następnie dajesz sobie nagrodę ( np. obejrzenie jakiegoś filmu czy serialu). I tak w kółeczko.
  • Odpowiedz
@Wektorowy1: jak nie studiujesz to pozbądź się pc i smartfonu. U mnie po pół roku przerwy trochę podziałało, PC oddałem rodzicom i wbijałem tylko jak coś konkretnego potrzebowałem, od smartfonu było ciężej się oderwać. IMO lepiej czytać jakieś książki niż wykop albo przeklikiwac jedne i te same strony i łatwiej jest sie zająć czymś konkretnym.
  • Odpowiedz