Wpis z mikrobloga

@Helonzy:" no raczej nie inaczej, as wywiadu się znalazł" inaczej się utopi w kałuży i w sumie uszkodzony kręgosłup to już mu będzie obojętny.

Możesz też wypić wodę z kałuży albo ją nie wiem wiadrem wylać albo osuszyć papierem i swoimi ubraniami
  • Odpowiedz
@hablehable2: masz rację, gąbka w kasku nasiąknie i będzie miał waterboarding jak go obrócisz. Lepiej żeby normalnie się utopił a nie przez męczarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Helonzy: Nie takie glupie. Postepowanie jest proste.

Jest bezpiecznie -> sprawdzasz czy oddycha -> nie oddycha -> dzwonisz po pomoc i robisz, zeby oddychal.

W nosie masz jego kregoslup, jesli nie oddycha lub jesli nie mozesz tego sprawdzic.
  • Odpowiedz
@hablehable2: @syx2: czytajcie polecenie. "Twarz zanurzona w wodzie. Dla mnie twarz zanurzona w wodzie to będzie twarz która w wodzie jest do linii uszu.
Kolega @DywanTv bardzo mądrze zauważył. Lepiej żeby jeździł na wózku niż umarł.

Jak bardzo chcecie być super to zakładacie gościowi deskę ratowniczą na plecy i go obracacie w kilka osób żeby cały czas kręgosłup byl stabilizowany.
Ewentualnie sprawdźcie podłoże na które go chcecie obrócić czy jest
  • Odpowiedz
@Helonzy: Się śmiejecie, a mój instruktor nauki jazdy opisał dokładnie taką sytuację. Był wypadek z udziałem motocyklisty, pogotowie powiadomione jednak świadkowie wypadku wzięli sobie do serca formułkę z kursów pierwszej pomocy, że jeżeli podejrzewamy uraz kręgosłupa to nie należy ruszać poszkodowanego bo wyrządzimy jeszcze większe szkody.

Po przyjeździe karetki okazało się, że motocyklista miał twarz zanurzoną w kałuży, przez co się utopił.
  • Odpowiedz