Wpis z mikrobloga

@dont_fucking_ignore_me: @Rodua: o, przecieru ani serka topionego w przepisach nie było, sprawdzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Blendować całą zawartość puszki z pomidorami? Bo spodziewałem się w środku wody do odsączenia a w rzeczywistości po otworzeniu to wygląda jak gęsty przecier z pomidorami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Raul777 możesz też zrobić wersję ze świeżych pomidorów. Każdy przekroić w ćwiartki i rozłożyć na patelni. Posypać lekko cukrem, solą, pieprzem a pomiędzy rozłożyć obrane i przekrojone na pół ząbki czosnku. Całość posypać ulubionymi ziołami : cząber, tymianek, zalać duza ilością oliwy i piec w piekarniku w 220 stopniach aż do przypieczenia i skarmelizowania cukru. Później zblendowac z kilkoma chochlami bulionu.
  • Odpowiedz
@dont_fucking_ignore_me: @Limonene: @Rodua: To znowu ja, dopiero teraz udało mi się zrobić i... no nie tego się spodziewałem, wyszło strasznie rzadkie, koło kremów które jadłem w restauracjach to to nawet nie stało. Dałem za mało koncentratu? Za dużo bulionu? Śmietaną próbowałem podbić ale słabo to wychodzi i wygląda też paskudnie bo rozjaśnia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Próbowałem robić z tego przepisu który
  • Odpowiedz