Wpis z mikrobloga

@JohnnyAK11: Co do zadania 6:
Liczba N składa się z mnożenia nieskończonej ilości pierwiastków liczby 7 i 3. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to fakt, że mamy ciąg geometryczny, gdyż mamy 7^(1/2) * 3^(1/4) * 7^(1/8) * 3^(1/16)... Dla 7 pierwszy wyraz to 1/2, dla 3 to 1/4, dla obu iloczyn to 1/4. Jako, że wartość bezwzględna iloczynu jest mniejsza od 1 to wiemy, że ciąg jest zbieżny, czyli ten
@JohnnyAK11: Co do zadania 4:
Po pierwsze, przez punkt X poprowadź linię równoległą do TS. Okaże się, że linia VX z tą linią równoległą utworzy kąt 60 jakby od strony S', czyli ta linia będzie też tworzyć kąt 60 stopni z linią TS, nazwijmy ten punkt przecięcia linii VX i TS punktem N. Teraz jest z górki, bo mamy pięciokąt NSRQV, a ten pięciokąt musi mieć sumę kątów 540 stopni. Więc
@JohnnyAK11: Co do zadania 5:
Co to "szara" część? Jak teraz mogę rzucić Ci podpowiedź. Oznacz punkt przecięcia MQ i SK jako N. Trójkąty MJN i NRQ są podobne cechą kąt-kąt-kąt. Zachodzi własność:

MJ/JN = QR/RN
6/ (4+x) = 4/(4-x)
gdzie x to długość SN
6(4-x) = 4(4+x)
24 - 6x = 16 + 4x
10x = 8
x = 4/5
@tyrytyty: to jak ty mnie #!$%@? rozpoznałeś. Ja tutaj myślę że jestem anonimowy, w innych wpisach gadam o jakichś perwersjach seksualnych, a ty mi tu wjeżdżasz z identyfikacją mojej osoby