Wpis z mikrobloga

Simracingowe Mireczki,
Czytałem pozytywne informację o Assetto Corsa Competizione i zastanawiam się nad kupnem. Mam poprzednią wersję Assetto i jakoś mnie to nie urzekło. Wcześniej byłem mocno wkręcony w #rfactor i mam pytanie do Was, czy ACC to naprawdę dobry symulator? Waszym zdaniem lepszy od poprzedniej części? Zależy mi na jak najlepszym oddaniu realizmu. Nie szukam zręcznościówki.
#acc #simracing #assettocorsacompetizione
  • 14
@marsmarchmars: Zalezy co w AC cie nie urzeklo, bo to nadal jeden z najlepszych komercyjnych symulatorow. Fizyka i model opon w ACC lepsze niz w AC, bo gra jest skupiona na jednej serii wyscigowej i uzywaja realnych danych z samochodow.
@rebobs: w AC ustawianie samochodu było dla mnie jakieś hmm 'męczące' i niejasne. W rfactor byłem w jakiejś tam lidze i elementem przygotowania do wyścigu było ustawienie setupu. Tam było dla mnie wszystko jasne. Czy w ACC przebudowali GUI przygotowywania samochodu do wyścigu?
@rebobs: a nie wiem, bo ogólnie mało gram. Myślałem, że pół roku wczesnego dostępu na steam wystarczy na dopracowanie. Nie ma co się czepiać. Wnioskuję z Twojej odpowiedzi, że warto spróbować, bo to dobry symulator. Wchodzę w to ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki.
@marsmarchmars: Jedno ci powiem. To co jest teraz, a co bylo jak wyszly pierwsze wersje early accessu to niebo a ziemia xd Generalnie jesli lubisz auta GT i masz dobry PC to gierka spoko. Aktualizacja UE4 troche namieszala, ale Kunosi pewnie beda pracowac nad ACC przez pare lat.
@marsmarchmars: Ja przy i5-6500, 16 GB i GTX970 gram z 18 autami AI w miare spokojnie w 1080p. Aktualizacja UE4 troche pogorszyla optymalizacje i powyzej juz spada do 50 fps na poczatku wyscigu. Online chodzi lepiej.
@rebobs: pograłem. Ciężko mi widok w kokpicie ustawić, bo albo nie widzę nawet wstecznego lusterka albo siedzę jakoś daleko jakby w rurze jakiejś ;)
Dodatkowo samochody się dziwnie zachowują przy wyjeździe z pit line. Dziwike hałasują, skręcają i reagują na gaz. Dopiero na właściwym torze się normalnie zachowują