Wpis z mikrobloga

o #!$%@? xD

#londyn świeża #emigracja jak wy tam w ogóle dajecie radę?

AGENCJE wynajmujące pokoje za £500-£700+/miesiąc xDDD, da się znaleźć taniej ale przeglądając 10 stron gumtree nie widziałem pokoju za mniej niż <£110/tydzień

miałem około 19 lat i swoje #!$%@?łem na zmywaku ale wtedy płaciłem £70/tydzień za fajny pokój gdzie za funta płacili po 5-7zł i to była jakaś kasa. potem też mieszkałem w uk ale na północy (2017?) w dziurze (małe miasteczko) i płaciłem £400/mc za.. dwupokojowe mieszkanie

#uk #pytanie londyn teraz to chyba najgorsze miasto do emigracji w europie
KwadratowyPomidor2 - o #!$%@? xD

#londyn świeża #emigracja jak wy tam w ogóle daje...

źródło: comment_GLQ66hUe7NDNCrsh7uKQe0kZ5dUwJfFA.jpg

Pobierz
  • 30
jest reguła, że do Lądka nie emigruje się za mniej niż 35k £ rocznie,


@asdasdce2w: tacy młodzi polacy bez zawodu jak ja kiedyś już nie emigrują do londynu? pytam serio, wiem że @sorek ściaga właśnie na północ chyba gdzie da się wyżyć

bo jak próbują tam swych sił to raczej wrócą po miesiącu, pisze a propos mojego komentarza tu tak sobie chciałem zobaczyć jak wygląda dziś gumtree.com xD
ale co potem? bedzie jakis reset? bo jesli tak, to kupuje 5 mieszkan i za kilkanascie lat bede na sowitej emeryturze ^^


@asdasdce2w: Jak tylko Cię stać, to kupuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko musisz zrobić to teraz, zapłacić małą fortunę za każde z nich, poczekać na kryzys, później jeszcze odczekać z kilka lat i emerytura gotowa. Oczywiście te mieszkania muszą być w dobrych dzielnicach, a jak
@KwadratowyPomidor2: ciężko powiedzieć, ale ja nie polecam emigracji tutaj na dłuższy czas.
To jest jedynie dobre miejsce dla specyficznych ludzi:
- jak odziedziczyłeś nieruchomość w uk,
- jak masz pracę, którą można tylko w Londynie dostać (mam np. koleżanke co ubrani projektuje),
- prawnicy, banksterzy, softwer developer
- jak chcesz pomieszkać na krótki czas z ciekawości i się pobawić

innym nie polecam. Sam zastanawiam się nad ucieczką do Liverpoolu
@KwadratowyPomidor2: mieszkam tymczasowo w pierwszej strefie kilka minut pieszo od pracy w City. Wynajmuję pokój z wyjściem na ogródek za ~720 GBP na Shoreditch. Standard mieszkaniowy życia o wiele niższy niż miałem w Polsce. Dlaczego więc tu siedzę? Bo mogę odkładać trzy razy więcej, a dopiero zacząłem pracę, bo robię 10 razy ciekawsze projekty, bo nawiązuję kontakty w centralach korporacji, bo ludzie z którymi pracuję są świetni, na poziomie, nie ma