Wpis z mikrobloga

#assettocorsa #assettocorsacompetizione mam monitor 2560x1440, no i oczywiście jak lece wyścig z full grid to na high ustawieniach, czy nawet medium jest po prostu mega mało fps (czasem nawet 30). Oczywiście online jest git nawet na epic, obarczam tutaj procka (i74790k - w sumie to stary ale nie jakiś paździerz), bo to chyba tak AI żrę zasoby.

też macie taki problem? Mam go od początku jak kupiłem acc, chyba od 0.4 i nic nie zoptymalizowali pod tym względem, przynajmniej dla mnie.
  • 2
@oran: Taa. W single player CPU oblicza AI i fizyke kazdego samochodu. W online pozycja innych samochodow jest podawana przez serwer a CPU liczy fizyke tylko dla ciebie. Do tego cienie i chyba efekty tez ida w jakims stopniu na procesor.
Na full grid juz moze nie starczyc taki procek. Najlepiej zmniejszyc liczbe botow.
@oran: u mnie z wersji 0.7 do wersji 1.0 nastąpił ogromny wzrost wydajności. Wychodzi nawet ponad 100 fps z pełnym gridem AI (20-30 samochodów, obciążenie poszczególnych rdzeni i5-9600k tylko okazjonalnie przekraczało 80%), a wcześniej w porywach przekraczało 70 fps. Prawie wszystkie ustawienia na epic, tylko lusterka na low (2070 RTX). ALE! Po aktualizacji z 0.7 na 1.0 nie wszystko działało tak, jak należy i były przycinki. Odinstalowałem ACC, wyczyściłem wszystko z