Wpis z mikrobloga

@Probz: ale tak w zasadzie to co jest nie tak z tym co napisał? Według mnie słusznie powiedziane. Nie twierdze że powinnismy się friendować z Rosją, chodzi mi tylko i wyłącznie o tą wypowiedź.
Zdajesz sobie sprawę że największą laskę Rosji to robią wybierane rządy od lat 90. Kto pomaga Rosji bardziej, komentarz który sugeruje że od Rosji można otrzymać pomoc w wspólnej sprawie czy miliardy lecące do Rosyjskich spółek za gaz, ropę i węgiel które ciągnięte są z twoich podatków. Ehh lepiej głosować przecież na PiS lub PO przynajmniej nie będzie głos zmarnowany nie( ͡° ͜ʖ ͡°)? Jak by rządy nie
@j3sion: Napisałem, że będę głosować na Gwiazdowskiego a nie na PO/PIS prowokatorze. Po drugie to że gazociągi by przechodziły przez terytorium Polski nie daje żadnej gwarancji. Wystarczy zobaczyć na Ukrainę i obecnie Białoruś jakie mają "korzyści" z tych gazociągów i ropociągow.
@j3sion: Poz tym gdybyśmy się zgodzili na Jamał 2 z Białorusi tzw. Pieremyczki w kierunku Słowacji i Węgier to taka rura zwiększyłaby uzależnienie Europy Środkowej od rosyjskiego surowca a także mogła zagrozić realizacji koncepcji Korytarza Północ - Południe, którego elementem ma być interkonektor polsko - słowacki (będzie nim przesyłany gaz z terminala LNG w Świnoujściu).