Wpis z mikrobloga

@sianowydymm: Nie wiem czy bez pokrycia, ale zajrzyj w portfel - ostatnio wypuszczono nową serię banknotów datowaną na 2017, to już druga za PiS (obie z autografem Glapińskiego).
  • Odpowiedz
@Kiedy_powiem_sobie_dosc: Człowieku wartość inflacji w 2018 roku wyniosla 1,6%, taki jej poziom jest korzystny dla gospodarki państwa. W waszym raju za zachodnią granicą wynosił w tym okresie 2,4%, pojmij tłuku ze sie nie znasz na ekonomii to się nie wypowiadaj, wartość nabywcza jest praktycznie taka sama
  • Odpowiedz
@sianowydymm: wg gus 1,8 % procenta. A teraz powiedz ile realnie podrożaly artykuły podstawowe, chleb, maka, nabiał ziemniaki,mięso. Wg GUS 1,8% rok do roku? Otoż #!$%@? nie. Gus zależy żeby inflacja była niska, Inflacja służy między innymi do waloryzacji rent i emerytur. Dodatkowo zagraniczny kapitał jest niezwykle wrażliwy na jakiekolwiek wątpliwości dotyczące inflacji, gdyż szybszy od raportowanego wzrost cen może zmieniać opłacalność danej inwestycji.

Wartośc nabywcza pieniadza z przed roku
  • Odpowiedz
@sianowydymm: Czyli jest dobrze. Jak za Gierka:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inflacja_w_Polsce#/media/File:PL_inflacja_wykres.svg
A potem gdy przyjdzie troszkę gorsza koniunktura pieniążki trzeba będzie oddać. A można by już dzisiaj korzystając z tłustszych lat przestać korzystać z chwilówek:
https://img.interia.pl/biznes/nimg/n/l/Obligacje_skarbowe_sie_7074819.png
Niewiele brakuje aby nasz państwo wyszło na prostą. Mamy na to szansę. Tylko potrzeba przestać rządzić jak ojciec patologicznej rodziny, który leci do Providenta po chwilówkę, bo sąsiedzi mają plazmę to my też musimy.
  • Odpowiedz
@iredbox: 1,6 %, podaj mi gdzie jest napisane ze wartość inflacji wyniosła 1,8% bo az jestem ciekawy mitomanie, wy wykopki to bardzo na bakier z ekonomią, jak nawet czytać ZE ZROZUMIENIEM nie potraficie to czego oczekiwać
  • Odpowiedz
@sianowydymm: ja popełniłem dwa błedy w tej dyskusji, pomyliłem sie o 0,2 %, a drugi to taki ze z toba gadam. Dalej twierdzisz ze dzisiaj kupisz tyle samo co kilka lata tamu za te same 100 zł?
  • Odpowiedz