Wpis z mikrobloga

@dlolb: A po co mnie znać program kandydata, który nawet nie startuje w moim województwie? Problem w tym, że obok wyboru ideowego, masz jeszcze wybór pragmatyczny. Głosując na kogoś, którego nie ma w mediach, który wg sondaży jest nierozpoznawalny przez prawie połowę Polaków, możesz być pewny, że ten głos oddajesz de facto na tych, którzy te wybory wygrają.

Kibicuję Gwiazdowskiemu, bo to jedyna obecnie nadzieja na RiGCzową partię centrową, ale żeby
  • Odpowiedz
@Andi128: Nie można mylić klasy średniej z ludźmi z wyższym wykształceniem. Weź pod uwagę ze duża część populacji ma "wyższe" wykształcenie (licencjat w górę). Nie ma to nic wspólnego z ludźmi "na dorobku" (tych jest zdecydowanie mniej). Pod pojęciem ludzi "na dorobku" są to ludzie bez większego majątku rodzinnego, którzy tyrają za 3 osoby po to żeby dorobić się samochodu/mieszkania, czy ogólnie "statusu społecznego".

Wychodzę z założenia że nie da się
  • Odpowiedz
@Lipka91: da się pomóc ludziom żeby się nie zajeżdżali, np właśnie w moim przypadku byłyby to płatne urlopy wychowawcze, nawet w tych 60%. Pozwoliłyby mi pracować przez te 3-4 lata normalnie a nie po 10-12h i soboty. A co do zrozumienia gospodarki przez zwykłych ludzi... socjal już ruszył i zapowiadając jego usunięcie nic się nie ugra na dzisiejszej scenie politycznej. Można co najwyżej zapowiedzieć lepsze ukierunkowanie tych pieniędzy. Dla przeciętnego człowieka
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: Dużo w tym prawdy, jak czasami dyskutuję z ludzmi po studiach (przeważnie zawzięci antypisowcy i kryptoPOwcy) o polityce to jestem załamany ich ignorancją i brakiem jakiekolwiek podstawowej nawet wiedzy z czym się to je i o co chodzi w tej naszej nieszczęsnej polityce. Ich wiedza oparta jest na TVN24 i #!$%@? profilach fb typu SzB czy Nie lubię Pisu
  • Odpowiedz
(...)płatne urlopy wychowawcze, nawet w tych 60%. Pozwoliłyby mi pracować przez te 3-4 lata normalnie a nie po 10-12h i soboty.


@Andi128: Gdybyś zarabiać 20% więcej, to te 20% mógłbyś sobie odłożyć w postaci nadwyżki na konto bankowe, żeby potem to spożytkować jako darmowy urlop wychowawczy.

Z jednej strony, mam wrażenie że ludzie kompletnie myślą o swojej prywatnej przyszłości (dalej niż przyszły miesiąc) - przez to potem oczekują pieniędzy na "bombelki"
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: jakby Pan Gwiazdowski nie był tak kijowym politykiem i zdołał zebrać podpisy w całym kraju to miałby mój głos. Niestety nie podołał, a ja jego partii nie miałem nawet na karcie do głosowania, więc zagłosowałem na najmniejsze zło, czyli KE.
  • Odpowiedz
@Andi128: publiczne ogłoszenie likwidacji 500+ to samobójstwo polityczne w tym momencie, raz że wtedy duzi gracze mają na taką osobę haka żeby przed nią straszyć, a dwa, że ma wtedy zły marketing szeptany.

Musiałby to obiecać nie wprost, żeby nie zostać zlinczowanym po prostu.
  • Odpowiedz
@Andi128: ponieważ w przeciwieństwie do Korwin-Mikkego, Gwiazdowski nie spadł z księżyca i rozumie jak działa polityka. Jeżeli z pół Polski wali konia do programu 500+ i to tak mocno, że nawet tzw. opozycja w postaci Koalicji Europejskiej nie mogła sobie pozwolić na wpisanie do programu jego likwidacji, to zapowiedź usunięcia programu przez PFP to nic innego, niż przegrana wyborów już na starcie.

Jest w #!$%@?ę ważniejszych rzeczy do poprawy niż 500
  • Odpowiedz