Wpis z mikrobloga

@yahoomlody: w Niemczech rysownik CAD wg. Stepstone.de (jeden z największych serwisów pośrednictwa pracy) może liczyć na zarobki w przedziale 33 800€ do 52 700€ brutto rocznie (podatki i składki ok 35%), stawka zależy głównie od doświadczenia, ale też od regionu, no i na pewno znajomości języka
źródło
warto zaznaczyć, że w Nieczech do uzyskania zawodu kreślarza nie potrzeba studiów.
Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale zawsze to
@suttree: no ja obecnie mam 5000 PLN brutto i w przeciagu kilku miesiecy powinienem miec w przyblizeniu 4k na reke i jakos mi sie wydaje ze NL i jakies 2.3k euro na reke to nie bedzie jakis skok wielki biorac pod uwage ze ja bym tam nie zarl chleba z pasztetem, ale zobaczymy ile beda mi proponowac
@yahoomlody:

jakies 2.3k euro na reke to nie bedzie jakis skok wielki biorac pod uwage ze ja bym tam nie zarl chleba z pasztetem

no jak nie? z 5k brutto to masz 3500pln na rękę, 2,5k eur to prawie 10k PLN. Życie w Holandii jest droższe, ale o jakieś 50% a zarobisz 3 razy tyle...
@yahoomlody: żarcie, żarciem, wydasz 300€ albo 500€ to aż takiej różnicy nie robi, zobacz sobie ceny mieszkań w regionie do którego startujesz, bo to największy koszt, jak chcesz mieć auto w NL to dolicz kilka tys. € na ubezpieczenie i podatek, mają tam horrondalne stawki. Oszacuj ile dasz radę w miesiącu zaoszczędzić przy podobnym poziomie życia i to jest Twój wynik finansowy, który możesz porównać z tym ile obecnie odkładasz, bo
@yahoomlody: no to powodzenia i wołaj jak poszło! Pamiętaj, zagranica to nie inny świat gdzie wszyscy wszystko wiedzą lepiej. Ceń się i powiedz wyraźnie czego oczekujesz (możliwość rozwoju czy coś tam) co do kasy to jak zapytają ile by Cię satysfakcjnowało to mów zawsze trochę więcej niż by to wynikało z Twojego doświadczenia, w końcu jesteś tego wart.