Wpis z mikrobloga

Już jakiś czas temu, przy okazji strajku nauczycieli, pisałem ze Kaczyński jest najlepszym politykiem w tym kraju. Bo rozumiecie - zgasił jak peta strajki nauczycieli które jak wuj były polityczne, jak woda po rynnie spłynęła po nim afera Srebrna którą próbowała nakręcać ile się da opozycja, film Sekielskiego o księżach pedofilach nawet go nie zadrapał politycznie. Można w niego celować działa, ale ostatecznie i tak z tego nic nie wyjdzie - a wiecie czemu ? Przeczytał już dawno Polaków. To jest tak jak kiedyś w jednym stand-upie słyszałem. Zawsze znajdzie się „wybielacz” na dana osobę, a PiS ma najlepszy wybielacz po swojej stronie - pieniądze. Każdy będzie mówił „ooo afery są ale 500+ i 13 emeryturę dał, a tamci tylko kradli” i w sumie prawda jest taka ze tak jest. Zakładam ze wyedukowanych osób, które zdają sobie sprawę jakie są najważniejsze potrzeby społeczne jest niewiele, o wiele więcej jest egoistów dbających o swioje dobro i o to co oni dostaną. Kaczyński to dobrze wie i ma wszystkie narzędzia aby skutecznie przekonać ludzi do swojego. Spójrzmy na taka KE, ich liderem jest Schetyna - nawet największy idiota nie będzie uważał ze jest on dobrym liderem partii. Gość bez charyzmy, którego jedynym postulatem jest walka z PiSem. Przekonał tym resztę opozycji aby razem zawalczyć o parlament europejski i przegrał sromotnie. Opozycja nie istnieje, lewica nie istnieje, a #konfederacja pokazała ze uzyskując wiek 18 lat przestajesz wierzyć w utopie #korwin. Mamy do czynienia z hegemonem, który stworzył tożsamość partii, dodał do tego swoją ideologie w która ludzie ufają i rozdał pieniądze. Na jesieni będziemy mówić o 60%, bo nie ma drugiej takiej osoby w Polsce która mogłaby ten trend zmienić.

#wybory #pis #koalicjaeuropejska #konfederacja #korwin #po
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@movsd: Przecież ta bezideowa koalicja jeśli wygra to zrobi dokładnie to samo tylko nieco subtelniej. Wcześniej to robili i nie zapowiada się żeby coś się zmieniło.
@True_freedom nie wiem czy zauważyłeś, ale opozycja zdobyła ponad 38%, to jest dosyć dużo. Takimi wynikami czasami wygrywa się wybory. Problemem jest niespotykane poparcie dla PiS, czym sami są zaskoczeni. Co do umiejętności czytana społeczeństwa pełna zgoda. Zobaczmy jak długo potrwa ten szczyt zapotrzebowania na katolicki socjalizm
@BCRMockingbird: chwila, uważamy ze 38 % zdobyte przez 5 partii politycznych to dużo ? A guzik prawda, bo przy takiej mobilizacji to powinni mieć ten wynik wyższy niż PiS. Każda przegrana to sromotna porażka. Dyma ich gość który ma 160 w kapeluszu i jest chadem polskiej polityki.

@siea01 poziom niby super łatwy jednak wielu próbuje i się nie udaje. Tylko w tych wyborach Kukiz, Biedron, Korwin i spółka to ofiary „średniego”
@BCRMockingbird: Wrb to twór który nie wejdzie na wiosnę do sejmu. W państwie o mocno zakorzenionych tradycjach katolickich nie uda się myk z przekazywaniem jego ideologii o konkordatach, lgbt, eko itp. W zasadzie Biedron stanowi idealny stymulator do utwierdzania elektoratu PiSu ze ich partia stoi na straży moralności. Z tym gownianym programem jaki ma to wróżę mu los lewicy.

A według mnie wynik jest #!$%@?. Podobna sytuacja co w prezydenckich co
Co oceny zaniechań pełna zgoda. Dużo jest do nadrobienia. Jest jednak niezła baza.

Czy wbr wejdzie na jesieni nie wiem. Fakt jest taki, że teraz mieli 6%. Wiadomo, nie zawsze 2+2=4, ale nie byłoby to bez znaczenia
@BCRMockingbird: zaczynali z pułapu 14% w sondażach które i tak były pewnie zawyżone. Biedron to szczekacz, który opiera swój wizerunek na tym co zbudował w Słupsku. Niestety Polska to nie Słupsk i nie każdy będzie się cieszył z takiej pozycji Biedronia. Tak jak mówię, nie widzę go na jesieni w sejmie, chyba ze faktycznie skupi się na podejściu pro-rodzinnym i ograniczy gadanie o kościołach, konkordatach i lgbt. Nie jesteśmy postępowym ideologicznie