Wpis z mikrobloga

nepotyzm, korupcja


@trustME: https://www.wykop.pl/link/4965829/massfett-przedstawia-wszyscy-ludzie-pisu-2019/
Jeśli ktoś uważa, że to taki poziom jaki był za PO to xD
Co nie zmienia faktu, że za PO też były

rozdawnictwo


@trustME: czy to PO wprowadzało 500+ czy inne wielkie pakiety socjalne?

podnoszenie podatków


@trustME: nie wiem czy wiem, ale PO trafiło na największy kryzys finansowy po wojnie. W zamian za to w czasie swoich rządów utrzymywali ogromny wzrost PKB oparty głównie na
A na kogo mam głosować? Nawet nie znam ich programów i się tym nie interesuje, więc nie wiem kogo mam skreślić i wolę na te wybory nie iść po prostu. Jakbym poszedł to bym uznał, że kieruje się zasadą "nie znam się ale dajcie mi się wypowiedzieć". Moim zdaniem na polityce trzeba się znać by dobrze zagłosować, bo interesowanie się to za mało. Uwazam, że polityka interesują się głównie ludzie mający za
czy to PO wprowadzało 500+ czy inne wielkie pakiety socjalne?


@JakovKarnic: powiedzieli, że nie zniosą, wystarczy.

Podnieśli VAT na 23%. PiS go nie obniżył.

Przez 8 lat nie podnieśli kwoty wolnej. PiS to samo przez kolejne 4 lata.

PO ogromnie zwiększyło dług publiczny mimo połknięcia kasy z OFE.

Jedni i drudzy są ch* warci
@bartowsky: CO? SERIO MOŻNA PRZEZ PROFIL? Czemu #!$%@? wszędzie piszą, że trzeba osobiście? Zawsze tak usprawiedliwiałem tych studenciaków...

edit: dobra, jestem trochę debilem. Jest coś takiego jak rejestr wyborców i spis wyborców. Do tego pierwszego można przez internet i jest to stały spis na całą gminę. Możesz tam być jak jesteś zameldowany (wtedy sami cie wpisują) albo na wniosek przez internet też. A spis jest tylko na chwilę, na konkretne wybory
powiedzieli, że nie zniosą, wystarczy.


@trustME: przecież gdyby powiedzieli, że chcą znieść, to ich poparcie by gwałtownie spadło.

Przez 8 lat nie podnieśli kwoty wolnej. PiS to samo przez kolejne 4 lata.


@trustME: to prawda, ale jak cały czas powtarzam PO rządziło w czasie kryzysu

PO ogromnie zwiększyło dług publiczny mimo połknięcia kasy z OFE.


@trustME: zwiększyło dług, przy okazji budując infrastrukturę. PiS podnosi dług, na wydatki konsumpcyjne.

PO
@JakovKarnic: opozycja (niekoniecznie PO) mogła by np. w ogóle wyjść do ludzi i z nimi porozmawiać. A tak to ani widu ani słychu żadnego przedstawiciela a potem lament, że tu "nie głosujo".

I nie chodzi o zabieranie zachodowi, ale ktoś kiedyś doprowadził do patologicznej sytuacji, że pół kraju jest dobrze skomunikowane nowoczesnymi drogami a pół nie.
opozycja (niekoniecznie PO) mogła by np. w ogóle wyjść do ludzi i z nimi porozmawiać.


@rudiok-: xD Miała porozmawiać z każdym wyborom w każdej wsi?

do patologicznej sytuacji, że pół kraju jest dobrze skomunikowane nowoczesnymi drogami a pół nie.


@rudiok-: To dziwne, że drogi szybkiego ruchu dostały najpierw największe miasta i drogi o największym natężeniu ruchu?
@JakovKarnic: wizyta oficjeli z PO na Podkarpaciu - 5 minut przejazdu przez miasto, zdjęcia do gazety, dwa uściski rąk z trzecim zastępcą kierownika jednego z referatów i do domu. Wizyta oficjeli z PiS - spotkania z wyborcami na aulach i salach widowiskowych, pół dnia w jednym mieście, spotkania z włodarzami. Mówię jak jest.
@smsmasher: Wytłumaczę to dość prosto:
- Arek, Michał i Janusz mają kolejno 5, 6 i 10 lat. Średnio mają po 7 lat ((5+6+10)/3 = 7). Zauważ, że nikt z nich nie ma 7 lat, a jednak powiedzielibyśmy zgodnie ze statystyką, że w tej grupie chłopcy przeciętnie (średnio) mają po 7 lat. To właśnie "przeciętny" wiek w grupie. Żadna z osób może nie posiadać takiego wieku, a jednak jest on przeciętnym (średnim)
@Dejna93: może zamiast dopisać się do spisu wyborców chciałeś wyrobić zaświadczenie o prawie do głosowania? Mi wypełnienie wniosku zajęło 5 minut i na następny dzień dostałem mailem potwierdzenie, że zostałem dopisany. Identycznie to wyglądało w przypadku mojego różowego ¯\_(ツ)_/¯
@bartowsky: umiem czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem robili z umową najmu bo musiałem załatwiać potwierdzenie że właściciel mieszkania to jest prawdziwy właściciel. Jakbym urzęd nie mógł sprawdzić i porównać z umową najmu