Wpis z mikrobloga

@intires98: Podaj model routera. W ustawieniach wifi telefonu, tam gdzie wybierasz sieć z którą chcesz się połączyć, wybierz sieć z którą jesteś połączony i zobacz jaką masz prędkość transmisji z routerem. Na innych urządzeniach wifi prędkość jest OK ?
@intires98: Kiepsa prędość synchronizacji z routerem wynika zazwyczaj z dwóch powodów. Słaby sygnał, lub bardzo duże zaszumienie pasma lub dwie rzeczy na raz, co może dawać efekt taki jak widać u Ciebie. Twój telefon obsługuje sieć 5 GHz ? Jeżeli tak to zobacz czy masz włączone w routerze udostępnianie sieci na 5 GHz. Jak jesteś z telefonem blisko routera to jaki masz wynik speedtestu ?
Btw. Twój router to DIR-809.
@przemyslaw-dec jak jestem blisko routera wtedy mam 30/4 około
5Ghz odpada, bo trochę pokój mam za daleko zeby łapał zasięg

Na poprzednim routerze przy tej samej odległości miałem 6-8 mbps (tp link wn 822 czy jakoś tak)
@intires98: Ściany muszą Ci mocno tłumić sygnał, albo router ustawiony w kiepskim miejscu. -72dBm to nie jest jeszcze tragedia, ale u siebie w domu musiałem się nieźle nagimnastykować, aby znaleźć miejsce z tak niskim sygnałem. Ewentualnie spróbuj jeszcze zmienić kanał na inny. Zobacz sobie w wifi analyzer na jakim kanale masz najmniej sieci. U mnie w domu nie ma w ogóle żadnych innych sieci wifi poza moją i przy sygnale w