Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sowiet_Kusy: @Ogniste_Jezyki_Sprawiedliwosci: @cooles:

Jak nie opłaca się? Co jest złego w odbugowaniu gry marvinem, następnie wyłączenie tego trybu i cieszenie się dalej grą?

Mimo że dość często robię zapisy to bez tej możliwości rzuciłbym tą grę wiele razy, zbyt często to npc nie chce gadać, to zacinałem się w rozmowie, czy postać bugowala się w jakimś modelu.

I nie zgadzam się że używanie marvina ma jakikolwiek wpływ na przyszłe
@Kakaladze: Nie nie, marvin nie ma wpływu na inne bugi, tego jestem pewien. Chodzi tu o np. takie niegroźne rzecyz jak przyspieszenie chodzenia (wiesz, o który klawisz chodzi), szczególnie przy akompaniamencie F8. Albo "aj tam, mam dość sejwowania, killnę go już". Najlepiej jest włączyć marvina tylko do takich krytycznych momentów jakie ma OP i o nim zapomnieć. Sam byłem jego ofiarą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sowiet_Kusy: To prawda, aczkolwiek uważam że jak ktoś chce grać bez cheatow, to tak będzie grać i ten tryb zgodnie z własnym sumieniem wyłączy :).

Od kiedy uważam że cheaty to psucie sobie przyjemności z gry, to ich praktycznie nie używam. Fakt faktem.jak byłem młodszy to potrafiłem wejść w pętlę "kodów" i wtedy Gothic się szybko nudził, ale to było kiedyś :D
I nie zgadzam się że używanie marvina ma jakikolwiek wpływ na przyszłe bugi, to nie prawda


@Kakaladze: Napisałem, że "może" mieć wpływ na pojawianie się bugów, co jest oczywiste gdyż tryb developerski jest ponad kodem gry. Samo włączenie i wyłączenie marvina nie "czituje" kodu gry, dopiero wpisanie czegoś w konsoli zmienia świat gry, co może mieć wpływ na problemy z kodem nie przewidziane przez twórców.

Wszystkie części Gothica ukończyłem blisko setkę
@Dziuzeppe: Nawet niekoniecznie na nowym slocie. Po prostu zapis i wczytanie gry. Chociaż kilka slotów jest bardzo wskazane. A działa to dlatego, że gra nie zapisuje wszystkiego, tylko najważniejsze rzeczy, niezbędne do odtworzenia stanu gry. Co z jednej strony odblokuje NPC, który utknął w zapętlającej się animacji, ale z drugiej skutkuje tym, że niezapisywane są też tymczasowe "wspomagacze", jak np. rzucone zaklęcie światła, czy wypita mikstura szybkości.

Z trzeciej strony sprawny