Wpis z mikrobloga

#wordpress złapał trypla... strony siadły... jeszcze takiej akcji nie miałam co robić? dostęp do logów jest ale to jest czarna magia i mam tylko część listy zainfekowanych plików... ma ktoś jakiś pomysł?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KolejnyMirek: do tej pory nie bylo problemu z ofałha ;) może trafił się leniwy konsultant przy piątku... mam dostęp do wszystkiego, logów niestety nie umiem na tyle rozczytać, kopie baz danych pobrałam i obawiam się że czeka mnie reinstalacja wordpressa :(
  • Odpowiedz
@KolejnyMirek: Od kiedy to usługodawca serwera ma obowiązek czyścić zainfekowane i niezabezpieczone wordpress'y? Myślisz, że backup cokolwiek pomoże w tej sytuacji, np. przywracając stan serwera z wczoraj? Dobrze nakierowali, przyczynę zawirusowania strony trzeba przede wszystkim wyeliminować.
  • Odpowiedz
@ContentNinja: myślę że przywrócenie strony sprzed kilku dni, po czym zaktualizowane i zrobienie porządku by pomogło. Od hostingu zależy ile dni wstecz trzymają backup. Zawsze to szybciej niż napisanie treści stron od początku.

Swoja droga, ja na moich g---o stronach mam z automatu co tydzień kopie i mogę w tym momencie wersję np. że stycznia poprzywracać.
  • Odpowiedz