Wpis z mikrobloga

Głosowanie na wybór następnej przygody cały czas trwa, tymczasem przygotowałam krótkie FAQ nt. prowadzonych przeze mnie gier fabularnych na tagu #lacunafabularnie (do 24.05 do godziny 21:00)

Q: O co w tym wszystkim właściwie chodzi?
A: Wraz z grupą graczy bawimy się w gry fabularne tylko zamiast spotykania się na żywo, robimy to za pośrednictwem mirko.

Q: Jak to właściwie wygląda?
A: Ja jako Mistrzyni Gry przedstawiam świat oraz przygody, a gracze podejmują decyzje poprzez plusowanie dostępnych wyborów. W ostatniej edycji gracze mieli nieco więcej elastyczności w deklarowaniu swoich działań, jednak wspólnym elementem wszystkich przygód było właśnie plusowanie jednego z kilku wyborów, który wpływał na kształt dalszej przygody.

Q: Czy komunikacja odbywa się tylko na linii MG-gracz?
A: Nie, bohaterowie graczy wchodzą w interakcję również między sobą - głównie w celu nakłonienia innych graczy do wybrania wspólnej ścieżki rozwoju przygody, ale i również jedynie w celu budowania klimatu całej przygody.

Q: Ile to kosztuje?
A: Nic, udział w przygodzie i wszystkie jej elementy są bezpłatne.

Q: Dlaczego to robisz?
A: Bo lubię gry fabularne, ale lubię również wyzwania. W typowej grze "na żywo" gra przeciętnie 3-6 graczy. Tutaj liczba graczy jest znacznie większa (50-100 osób) co ma swoje plusy, ale i minusy.

Q: Chcę w to zagrać, co muszę zrobić?
A: Obserwuj tag i wypatruj zapisów do przygody. W trakcie zapisów wypełniasz formularz w którym tworzysz swoją postać, zapisujesz się do specjalnej Mirkolisty, a potem już tylko czekasz na wołania do decyzji.

Q: Kiedy najbliższa przygoda?
A: Moja startuje na przełomie czerwca i lipca. Jeżeli nie chcesz tyle czekać, możesz w międzyczasie dołączyć do przygody tworzonej przez @Aspirrack pod tagiem #piracifabularnie

Q: Nadal nie do końca rozumiem o co chodzi.
A: Pytaj śmiało w tym wątku.

-------------------------------------------------

Po sugestii @Treant dotyczącej stworzenia bazy wiedzy nt. przygód zdecydowałam się założyć wikię, do której trafiać będą najważniejsze informacje dotyczące gry. Zaprezentuję ją, gdy pojawi się w niej choć kilka stron.

Padły również dwa pytania dotyczące blockchaina:
1) o wymaganiach technicznych portfela aplikacji blockchainowej - aplikacja webowa działa na moim HP 6000 z procesorem Pentium Dual Core E5400 2.70 GHz, nie znam natomiast wymagań aplikacji mobilnej, wiem tylko że istnieje takowa na system Android.

2) Kto poniesie opłaty w sieci blockchain za przesyłanie tokenów - każdemu nowemu graczowi prześlę tokeny, za które będzie można wykonać około 100 przelewów, a po ewentualnym ich wyczerpaniu uzupełnię stan konta gracza na żądanie.

-------------------------------------------------

Zapisy do #piracifabularnie ruszają na początku czerwca. Fragment regulaminu:

Śmierć postaci powinna być rzadkim i ważnym wydarzeniem. Śmierć w walce jest bardzo mało prawdopodobna (przegrana walka oznacza rany, utratę załogi i dobytku, ale raczej nie śmierć). Możliwa jest śmierć w wyniku morderstwa z premedytacją ze strony innego gracza (co powinno narażać tegoż gracza na ostracyzm i wykluczenie z pirackiego bractwa); powieszenie w wyniku osobistego, widocznego i przegranego sporu z prawem; samobójcza walka, o której zostało wyraźnie powiedziane, że jest grą o wysoką stawkę.

-------------------------------------------------

Na tę chwilę spośród pięciu propozycji jedna z nich jest zdecydowanym liderem, a trzy toczą między sobą zażarty bój o drugą turę, więc Twój głos nadal ma znaczenie! Link do formularza znajduje się w tym poście.

#lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz lacuna - Głosowanie na wybór następnej przygody cały czas trwa, tymczasem przygotował...
źródło: comment_lU9kJl4EU5hK8FoeaHSlMLi947tMltnT.jpg
  • 13
@lacuna: Ogólnie to zadam pytanie, rozumiem że te wybory i akcje odbywają się tylko po przez głosowanie w ankiecie, tak? A więc czy ty potem ręcznie sprawdzasz kto na jaką opcję zagłosował i w następnym poście wymieniasz konsekwencje?
@Sqbfd: Dokładnie tak. To od gracza zależy jak bardzo się zaangażuje - może skupić się jedynie na plusowaniu, ale w poprzedniej przygodzie istniały też akcje indywidualne i grupowe, gdzie mogłeś rozwinąć wyobraźnię i zadeklarować akcję, której nie ma w opcjach wyboru od GM. Był też formularz tajnych akcji przestępczych. Czy przestępstwo lub akcja indywidualna się uda decydują kości. Jest też karta postaci, gdzie możesz sprawdzać rozwój swojej postaci/przedsiębiorstwa. KARTA POSTACI Z
@lacuna: Ogólnie to zadam pytanie, rozumiem że te wybory i akcje odbywają się tylko po przez głosowanie w ankiecie, tak? A więc czy ty potem ręcznie sprawdzasz kto na jaką opcję zagłosował i w następnym poście wymieniasz konsekwencje?


@Sqbfd: w ankiecie nie, decyzje podejmuje się poprzez zaplusowanie danej opcji pod wpisem w grze. W ten sposób MG może łatwo sprawdzić, kto jaką decyzję podjął, czyli - kto jaką opcję zaplusował.
@krasnoludkolo: Platforma nazywa się Waves a wszystkie operacje będą wykonywane w sieci testowej. Webowa wersja aplikacji ma dashboard na którym możesz dodać tokeny, które byłyby używane w grze - w ten sposób na jednym ekranie będziesz mieć tylko to, co interesujące. Z tego miejsca możesz widzieć przychodzące do Ciebie tokeny oraz wysyłać je do innych graczy, dodając do nich komentarz.

Druga zakładka w lewym bocznym panelu to DEX, zdecentralizowana giełda tokenów.