Wpis z mikrobloga

Towarzysze i towarzyszki! Obywatele i obywatelki z tagów #antykapitalizm #komunizm #socjalizm, którzy wychwalacie zbrodniczy komunizm oraz pochwalacie działanie i negujecie zbrodnie więzienia narodów, jakim był Związek Radziecki! Wyobraźmy sobie, że wynaleziono wehikuł czasu i możecie, oczywiście bezpłatnie, za jeden robotniczo-chłopski uśmiech, przenieść się w ukochany ustrój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaką epokę wybieracie?
Lata 20. - epoka rewolucji i terroru
Lata 30. - epoka głodu i represji
Lata 40. - epoka wojny i katorgi
Lata 50. - epoka biedy i zacofania
Lata 60. - epoka ubóstwa i upadku rolnictwa
Lata 70 - epoka deficytu i izolacji
Lata 80. - epoka bankructwa i upadku

Czekam na decyzje i za dziesięć plusów odpalam wehikuł czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rosja (dla zasięgu) #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #antykomunizm
  • 15
  • Odpowiedz
@PanFizyk: Wybieram XIX wiek, gdzie nie było żadnych tfu lewackich regulacji i pracownicy mogli w kapitalistycznym raju pracować 14h dziennie bez ubezpieczeń zdrowotnych, rent albo zasad BHP które tylko ograniczają przedsiębiorczość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lata 70 - epoka deficytu i izolacji


@PanFizyk: Z podanego wachlarza opcji najlepszą są lata 70.

Izolacja, możliwe, ale i względny dobrobyt, za którym Rosjanie wzdychają po dziś dzień za sprawą kryzysu naftowego po wojnie jom kippur.

Trzeba też uczciwie dodać, że wtedy globalnie nie było tak kolorowo. Wzdychający dzisiaj za II RP po przeniesieniu się w tamte realia uciekliby z krzykiem.
  • Odpowiedz
@Toomoo: @Assailant: No tak, bo wcale nie było tak, że komuniści najsilniej walczyli sami ze sobą, wcale nie było czystek Dzierżyńskiego, Stalina i Jeżowa, to pewnie prawacki wymysł.

@mieszko111: Nostalgia do ZSRR wśród Rosjan (co warto dodać, nie wszystkich) ma charakter w 90% nostalgii do pozycji narodowej i pokaźnego terytorium, nie do poziomu życia.

Poza tym według ciebie globalnie nie było kolorowo? Zachód bardzo szybko się rozwijał technologicznie, za
  • Odpowiedz
@Toomoo: Dlatego właśnie twierdzę, że spadłby im nie tylko włos, a i cała głowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to przeczytałem niedawno u radia Wolna Europa: "Na komunistów po śmierci nie czeka piekło tylko rok 1937 w ZSRR" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanFizyk: Podajesz urywek czasoprzestrzeni, wyśniony bogaty zachód i lata powojenne. W latach 20-30 i ów zachód trapiły trudności gospodarcze. Ponadto był on znacznie mniejszy niż dzisiaj, Portugalia, Grecja czy Hiszpania dołączyły do niego dopiero w latach 70. Ogólnie ładny szmat globu, również ta cywilizowana dzisiaj jego część, była opanowana przez zamordystyczne dyktatury.

: Nostalgia do ZSRR wśród Rosjan (co warto dodać, nie wszystkich) ma charakter w 90% nostalgii do pozycji narodowej
  • Odpowiedz
@PanFizyk: Mógł utrzymać na poziomie który dzisiaj byśmy określili skrajną biedą, gdyby podnieść jego pensję i zmniejszyć dzień pracy do 8-godzin też mógłby utrzymać rodzinę. Większość dzisiejszych korzystnych dla pracowników i najbiedniejszych praw zostało wywalczone przez robotników i ruchy socjalistyczne w XIX i XX wieku.
  • Odpowiedz
@mieszko111: > Podajesz urywek czasoprzestrzeni, wyśniony bogaty zachód i lata powojenne.

Mój ojciec zawsze mówi, że kiedy pod koniec lat 80. wyjechał do Berlina Zachodniego, to był w szoku, że pracując jako piekarz zarabia TRZYDZIEŚCI razy więcej niż pracując w Polsce jako technik, a po pewnym czasie kupił sobie BMW, kiedy w Polsce czekał by 10 lat na malucha albo dużego fiata.

Z perspektywy lat nastych XXIw. niemalże wszędzie byłoby Ci
  • Odpowiedz
@PanFizyk:

W Portugalii rządzili socjaliśc


Salazar był socjalistą? a to jemu ten kraj zawdzięcza kilkadziesiąt lat zastoju czy jak kto woli stabilizacji.

Ponadto zapewne zdajesz sobie sprawę, że socjal-demokraci byli naturalną konkurencją i wrogiem partii komunistycznych.

Owszem, kapitalizm jest lepszy i tworzy na dalszą metę długotrwały dobrobyt, nie to miałem jednak na myśli. Założenie, że jeśli coś się lubi, to trzeba tego spróbować w najgorszej ze znanych odmian porzucając wygody współczesnego
  • Odpowiedz
co to za różnica skoro i tak byliby partyjniakami i włos z głowy by im nie spadł?


@Toomoo: W "Archipelagu Gułag" Sołżenicyn opisywał przypadki, gdzie partyjniaków też zjadała rewolucja. Nawet sam Beria przejął stołek po rewolucjoniście, któremu nie powinien spaść włos z głowy, a jednak go zlikwidowano.
  • Odpowiedz