Wpis z mikrobloga

@mat-soj: Ja jestem #programista12k (na razie). Nigdy ciężko nie pracowałem, po prostu byłem zajebisty z matmy, bo po pierwsze odziedziczyłem inteligencję po rodzicach, a po drugie jak byłem mały to mnie nauczyli połowę szkolnego programu, do tego w domu było bardzo dużo książek, dzięki którym mogłem rozwijać intelekt, a kultura czytania książek mnie do tego zachęciła.

I nie, nie jestem wyjątkiem. Większość dobrze zarabiających na etacie lub samozatrudnieniu
  • Odpowiedz
@Aokx: Zacznijmy od tego że nie wszyscy startują z tego samego poziomu.
Jeden urodzi się w rodzinie z wielką firmą, a drugi urodzi się w skrajnej biedzie.
Nie wszyscy mają też predyspozycje przedsiębiorcze. Większość po prostu będzie pracowała za głodowe stawki.
Kapitalizm jakiego chcecie wykopki, jest ideą utopijną i nie ma przełożenia na rzeczywistość.
W którym dochodzi do wielu naruszeń, między innymi do wykorzystywania pracownika. Myślicie że na takim stuprocentowym kapitalistycznym rynku, nie byłoby nadużyć pracowników i januszy biznesu? Jokes on you. Zresztą, takie rozwiązania były już w XIX wieku. I wszyscy wiemy, jak to wyglądało.
Grunt to postawić się w sytuacji osoby, która wychowała się w skrajnej biedzie. Wyobraźcie gdybyście wy urodzili się w takiej rodzinie bez perspektyw, gdzie mentalność jest zupełnie inna. Owszem istnieje wiele selfmadeów, ale tak jak mówiłam, nie każdy ma ku temu predyspozycje. To, że ktoś jest ubogi, nie zawsze zależy
  • Odpowiedz
@Godid1951: widzę że po prostu próbujesz zgrywać mądrzejszego niż jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

równości idealnej nigdy nie będzie, ale ja napisałem że zbyt duże nierówności społeczne mają niekorzystny wpływ na gospodarkę i społeczeństwo. mam ci to na sylaby rozłożyć żebyś zrozumiał czy jak?
  • Odpowiedz
@animelover_97: >kwantyfikacja cierpienia
Ładnie się nam tu pan przedstawił. Somsiad ma lepij i cierpie o boże.

Nie pogrążaj się. Nie można mówić o czymś co nie istnieje i nie zaistnieje nigdy. Czy zbyt duże czy zbyt małe - wielkość nie ma znaczenia, wręcz przeciwnie, to pustosłowie. To nie niesie ze sobą ŻADNEJ treści.

bazujesz na fałszywym, nieistniejącym aksjomacie, więc dalsza dyskusja na jego temat nie będzie miała sensu, jeśli go
  • Odpowiedz
@Godid1951: i znowu próbujesz udawać mądrzejszego niż jesteś xD

rewolucje i powstania powstawały zawsze przez dwa powody: albo były to rządy tyrana albo właśnie ogromne nierówności społeczne. dlatego zbyt duże są szkodliwe dla gospodarki i społeczeństwa.
  • Odpowiedz