Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 778
Proszę o wykopefekt. W nocy z 22-23.05 (dzisiaj w nocy) skradziono z okolicy mleczarni Maćkowy -ul. Kazimierza Wielkiego 35 w Gdańsku, charakterystyczny rower marki Mongoose. Biała rama, pomarańczowe akcenty i pomarańczowe skawy. Proszę o kontakt jeżeli widziałaś/widziałeś ten rower. #gdansk #kradziez #rowerowetrojmiasto #rower #trojmiasto
Pobierz swoffy - Proszę o wykopefekt. W nocy z 22-23.05 (dzisiaj w nocy) skradziono z okolicy...
źródło: comment_S0oPFePkJkpJGAkMajMGtqOd2Cg4bjNj.jpg
  • 72
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: kiedyś był artykuł na portalu cycling news, wywiad z rzekomym byłym złodziejem rowerów w Londynie. Podobno, bardzo mnie to zaskoczyło, nikt nie bawi się w rozbieranie rowerów na części czy też przekładanie tychże do innych rowerów. Rowery idą w całości do pasera, który wywozi je hurtowo do innych część kraju.
@swoffy: Bardzo dobrze, że ukradli. Czyli wszystko OK. Kiedyś, za komuny jeszcze, na dwa dni i trochę zostawiłem rower w miasteczku, na plantach, oparty o drzewo. Jakoś nikt nie ukradł - ale komuna była beee, i wreszcie dawno jej już nie ma i wreszcie wszystko jest tak jak trzeba.
domofon, monitoring, dwa piętra wspinaczki


@swoffy:
Domofon forsują 5-latki.
Monitoring to nie jest żadne zabezpieczenie, jeśli na macie kogoś kto siedzi przed monitorami 24/7.
Dwa piętra to zadyszki idzie dostać...
@swoffy: nawet stare trupy kradną. Mi zawinęli z zamykanej klatki schodowej rower warty 200 zł był przypięty linką do rury, też Gdańsk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Polsce jak w lesie, ale pojedźcie sobie na wycieczkę do Londynu to dopiero zobaczycie co to znaczy zostawić rower bez opieki (nawet przypięty dobrym U-Lockiem lub łańcuchem). Bardzo często zostaje tylko dobrze przypięta część, a reszty nie ma (w najlepszym wypadku ginie przednie koło, sztyca z siodełkiem i akcesoria). Z początku trudno mi było w to uwierzyć, ale to norma - tak było 10 lat temu i tak jest obecnie.