Wpis z mikrobloga

Gra się skończyła, a skoro mam chwilkę, to uznałem, że podsumuje działania ŻKOKu w ostatniej przygodzie.

Bank obsługiwał 26 rzeczywistych kont graczy lub ich firm/stowarzyszeń
W momencie zakończenia gry suma pieniędzy na kontach wyniosła £42 632,00
Trójka najbogatszych kont: @Yokaii z kwotą £17 110,00, Plantacja z kwotą £8 300,00, oraz moje z £7 633,00.
Zostały wykonane 178 transakcje na łączną kwotę 28278 funtów.
Klienci ŻKOKu wydali u Kupca NPC 5056 funtów.
Najwyższą pensję otrzymał @Akumulat - 540 funtów.
Zarobiłem 3500 funtów za same prowadzenie kont firm królewskich.
Gracze wzięli 4 kredyty, z których trzy zostały spłacone, a mimo to, nadal jestem stratny.
Warunki brania kredytów były jakoś dziesięciokrotnie bardziej opłacalne dla kredytobiorców w porównaniu z tymi które panowały w rzeczywistym XVI wieku.
Magazyn był używany tylko przeze mnie i firmy związane ze mną.
Zarejestrowałem 82 podmiotów i 9 produktów z którymi gracze mogli wchodzić w interakcje.
Udziałowcy którzy kupili akcje kopalni ( @mac3 oraz @Queltas ) nigdy nie zobaczyli ani jednej dywidendy.
Zarobiłem 22 funty na opłatach za wykonanie więcej niż 4 przelewów w roku (dzięki @Lisaros )
Kasa zakończyła grę z kontem biedniejszym o 2367 funty niż zaczynała.

Z innych rzeczy - prowadzenie banku było bardzo rozwijające i sprawiało mi przyjemność. Wszelkie podsumowania robiły za mnie skrypty Google'a, których musiałem się nauczyć. Cieszę się, że mogłem w ten sposób pomóc @lacuna w prowadzeniu jej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zdjęciu widok rozszerzony ŻKOKu.
_____________
#lacunafabularnieczarnolisto
#lacunafabularnienewbristol
#lacunafabularnienewbristolzkok
Matei123 - Gra się skończyła, a skoro mam chwilkę, to uznałem, że podsumuje działania...

źródło: comment_77Lew2JXOzYuMLCLbhzRgMCKYqEIB4YQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@William_Adama: czy ja wiem. Każdy zakup, każda b--ń, każdy statek i jego akcja, każda firma należąca do moich klientów przechodziła przeze mnie. Było jeszcze parę mechanik które mogłyby by wejść gdyby nie wojna, np. denominacja, łapówki itp. Plus niektórzy gracze musieli uzbierać pieniądze by czuć się spełnionym. Nie powiedziałbym, że miało znikomy wpływ.
  • Odpowiedz
@Matei123 Ile graczy skorzystało z mechaniki kupna więcej niż raz ? Pytam z ciekawości bo ja np. ani razu niczego nie kupowałem/sprzedawałem podczas gry, z jednej strony nie było hajsu a z drugiej prócz broni nic interesującego nie było dla prostego gracza
  • Odpowiedz
@William_Adama: musiałbym przeanalizować księgi ( ͡° ͜ʖ ͡°), raczej nie będą to duże liczby. Każdy gracz, tak jak w rzeczywistości, mógł zaryzykować, wziąć kredyt i zmienić pracę i spróbować szczęścia na handlu. Niektórym udało się tyle zarobić, by kupić statek i mieć dobry dochód z niego (patrz: @profesjonalna_skarpeta oraz @Lisaros ).
  • Odpowiedz
@William_Adama:
Aż z ciekawości policzyłem u mnie i więcej niż 1 przelew zrobiło u mnie 10 graczy, z czego jednak więkoszść 2-3 razy. Przy czym nie liczyłem przedsiębiorst, choć tam np. @Queltas działał prężnie i zrobił aż 38 przelewów :D
  • Odpowiedz